Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Propanu


patrykp

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, obecnie 3,40 pln brutto / litr. Dzierżawy nie płace. Koszmar. W domu zimno, co miesiac 800-1000 pln brutto do zapłaty. Nie wspomnę o jakości gazu, która ma wiele do życzenia, ale nie mam już czasu żeby z nimi walczyć.... Zrywam umowę z nimi w ciągu miesiąca, będe musiał zapłacic karę w wysokosci około 1000 pln brutto (za zabrania zbiornika i za to że nie wykorzystałem tyle gazu ile w kontrakcie) ale i tak mi się to opłaci. Zbiornik mam już praktycznie załatwiony, 2700 litrów za 2500 pln brutto z transportem. Zbiornik bardzo ładny, z dokumentacją. Myśle że jego instalacja wraz z UDT zamknie się 1000 pln brutto, wiec całość wyniesie mnie około 3500 pln brutto. Zakładając że rocznie spalam 2500 litrów gazu, to inwestycja powinna się zwrócić po roku. Dodam tylko że AmeriGas zabiera tylko zbiornik i licznik, cała instalacja zewnętrzna, skrzynki, płyta, itp, są moje.

 

No i zobacz, jeszcze w grudniu 2010 byłeś zadowolony. Minął rok, skończyły się promocje i się zaczęło... .

Kupując zbiornik używany zwróć uwagę na jakość powłoki lakierniczej. UDT zwraca i żadne zarysowania, burchle, ślady rdzy nie wchodzą w grę. Każą pomalować a to kosztuje. Druga sprawa to czas od ostatniego odbioru. Przeglądy ciśnieniowe robi się co 10 lat. Jeśli był robiony rok temu to spoko, jeśli np. 7 lat temu to opłacalność zakupu używanego stoi pod znakiem zapytania. Starsze zbiorniki wymagają próby ciśnieniowej, a więc spuszczenia gazu, napełnienia wodą, próby ciśnieniowej, wysuszenia zbiornika i napełnienia gazem. Robi to firma w obecności inspektora UDT. To kosztuje i to nie mało.

Zwróż też uwagę aby dotychczasowy dostawca gazu zostawił Ci całą dokumentację a zwłaszcza mapkę w oryginale. Unikniesz w ten sposób robienia projektu od nowa, a więc kilkaset złotych mniej. Jest jeszce parę niuansów. Pisz na priv. - pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zobacz, jeszcze w grudniu 2010 byłeś zadowolony. Minął rok, skończyły się promocje i się zaczęło... .

Kupując zbiornik używany zwróć uwagę na jakość powłoki lakierniczej. UDT zwraca i żadne zarysowania, burchle, ślady rdzy nie wchodzą w grę. Każą pomalować a to kosztuje. Druga sprawa to czas od ostatniego odbioru. Przeglądy ciśnieniowe robi się co 10 lat. Jeśli był robiony rok temu to spoko, jeśli np. 7 lat temu to opłacalność zakupu używanego stoi pod znakiem zapytania. Starsze zbiorniki wymagają próby ciśnieniowej, a więc spuszczenia gazu, napełnienia wodą, próby ciśnieniowej, wysuszenia zbiornika i napełnienia gazem. Robi to firma w obecności inspektora UDT. To kosztuje i to nie mało.

Zwróż też uwagę aby dotychczasowy dostawca gazu zostawił Ci całą dokumentację a zwłaszcza mapkę w oryginale. Unikniesz w ten sposób robienia projektu od nowa, a więc kilkaset złotych mniej. Jest jeszce parę niuansów. Pisz na priv. - pomogę.

 

Wielki dzieki za podpowiedzi...

Mapka, projekt, itp, wszystko w oryginale jest u mnie.

 

Czy mozesz opisac tutaj krok po kroku jak zalatwic wszystkie formalnosci zwiazane z wymiana zbiornika ?

Załózmy że zbiornik mam juz na podwórku, jest w dobrym stanie, posiada dokumentacje.

Przylącze jest, płyta tak samo, projekt, mapka jest.

 

Co dalej ? Gdzie się udac? UDT ?

 

Myslę że przyda się to rownież innym, ale jesli chcesz to moge odezwac sie na priv. Za wszelka pomoc się odwdzięcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.