Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Zaworu


jaroszrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

muszę wymienić zawór bo kapie, widać go na zdjęciach ale nie mam pojęcia jak podejść do sprawy, od czego zacząć, co zakręcić żeby nie zalać sąsiadów. Na piecu pokazuje mi że spada ciśnienie w instalacji to chyba wina tego zaworu?

Czy spóścić wodę z instalacji? czy zakręcić ten zawór na dole i spościć wode z grzejnika za pomocą odpowietrznika? nie wiem:((zdaje sobie sprawę że moge pisac głupoty). Bardzo bym was prosił o instruktarz, trochę umiem kręcić żabką i kluczami, bardzo bym chciał zrobić to sam z waszą pomocą.

Pozdrawiam

j.

post-7128-1286914420_thumb.jpg

post-7128-1286914471_thumb.jpg

post-7128-1286914515_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziekuję za odpowiedzi.

on tak kapie po dokręceniu. moim ostatnio i moj tato próbował dokręcac z pół roku temu.dalej kapie.

w zeszłym sezonie grzewczym zawór lekko kapał i miałem cały czas spadki ciśnienia na piecu: co chwila odpowietrzałem, dobijałem wodę (zasilanie) i pod zawór miseczka i tak do kwietnia.

Chciałbym zmienić ten stan rzeczy?ale na przykład nie wiem jak krok po kroku to zrobić?, gdzie spószcza się wodę, żeby nic nie zalać?. teraz nawet nie myślę o włączeniu ogrzewania zanim się z tym nie uporam.

bardzo proszę o pomoc coś w stylu krok po kroku żebym mogł sobie wydrukować i podzialac w piątek-niedziela

pozdrawiam z góry dziękuję

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wodę musisz spuścić z ogrzewania zaworem który jest wkręcony w kocioł. Wszystkie zawory muszą być otwarte. Potem rozkręcasz śrubunek ten co kapie, zdejmujesz głowicę termostatyczną i skręcasz zawór z rury. Następnie z grzejnika wykręcasz półśrubunek specjalnym kluczem, lub dopasowanym płaskownikiem czy wąskim przecinakiem. Jeśli będziesz miał za ciasno i nie da się przesunąć rurki od ściany bądź do ściany, to będziesz musiał grzejnik zdjąć, ale żeby to zrobić trzeba rozkręcić śrubunek na powrocie. Nowy zawór no to już w odwrotnej kolejności jak demontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry mam jeszcze kilka pytań odnośnie pana wypowiedzi:

czy zawór od spuszczania wody powinnien być w okolicach zaworu zasilania?

wszytstkie zawory tzn. te na dole przy kaloryferze?

czy ja taki specialny klucz kupię w sklepie hydraulicznym?

czy taki półśrubunek też wymieniać?

i czy na śrubunek takiego zaworu daje się teflon lub pakuły?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.