Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Połączenie Instalacji Co 2 Cale I 1/4 Cala


henry8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem zupełnie nowy i do tego jestem laikiem w instalacjach c.o. kupiłem 25 letni dom z instalacją grawitacyjną, rury 2 cale i piec na paliwo stałe. Miałem naczynie wyrównawcze i obieg był otwarty. Ale w ubiegłym roku remontowałem łazienkę na piętrze (tam było naczynie wyrównawcze) i fachowiec namówił mnie na naczynie przeponowe przy piecu. Obieg jest więc zamknięty. Do tego połączył w kilku miejscach grube rury 2 calowe z cienkimi miedzianymi. Nie mam pompki, więc kiepsko w tych miejscach grzeje....Do tego wyczytałem, że zafundowałem sobie i rodzinie bombę. Może dojść do niebezpiecznego incydentu. Nadmieniam, że fachowiec założył w dwóch miejscach jakieś zawory bezpieczeństwa. Czy, żeby lepiej dogrzać te kaloryfery, które są zasilone po zwężeniu rur pomoże pompka? I czy z naczyniem przeponowym piec na paliwo stałe to brak rozwagi?

Prosze o poradę. Dodam, że piec na węgiel przerobiłem na miał górnego spalania, sterowany komputerowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo budowlane zezwala podlączy kocioł stałopalny w zamknietej instalacji jezeli jest wyposazona w dodatkowe urzadzenie schladzające (z reeguły zawor zabezpieczajacy termostatyczny-w przypadku przekroczenia 95 stopni dopuszcza on zimna wode z wodociagu a nadmiar wody wyrzuca do podlaczonej kanalizacji). Ty praktycznie na pewno masz tylko zawór zabezpieczajacy sprezynkowy wyrzucający wode przy wzroscie ciśnienia (sprawdz czy zalożone masz 1,5bar!!!! Ostatnio naprawiałem instalacje gdzie ktos załozyl zawór 8 bar!!!!!! Pekł kociol i tylko jeden lut na miedzi). Duzo osób zamyka instalacje w taki sposob jak masz Ty jednak sobie bym tak nie zrobił. W naczynku szybko pęka przepona, zawor z biegiem czasu potrafi sie zacinac. Nawet jak zamontujesz zawór zabezpieczajacy termostatyczny, co bedzie jak sie zatnie? I jak pierwszy peknie grzejnik przy którym bedzie dziecko? A wiesz ze poparzenie para jest o wiele gorsze niz wrzatkiem... Naczynko prawidlowo zamontowane jest najlepszym zabezpieczeniem (trzeba pamietac aby zamontowac wmiejscu gdzie nie zamarźnie-nie wiem czy xdobre ocieplenie wytrzyma nasze osiagane ostatniej zimy -30..... Wybor nalezy do Ciebie....

Co do pompy, najlepiej byloby zwiekszyc rozmiar rur, przy montazu pompy jest duze prawdopodobienstwo ze woda bedzie sobie krazyc tam gdzie jest latwiej, wiec na tych rurkach tez grzejnik moze słabiej grzac jak równiez i z innymi moga byc problemy... Zeby pompa spelnila role trzeba by przykryzowac grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.