Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Z Podajnikiem Na 140m2


Mithos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczow

 

Zapewne temat byl juz poruszany ale nie moge znalesc zadnej konkretnej odpowiedzi...

Szukam pieca z podajnikiem, najlepiej slimakowym do ogrzania 140m2 nieocieplonych starych murow...

Do wydania mam ok 5500zl... Patrzylem na allegro orientacyjnie ale jakos nie moge sie zdecydowac...

 

Przyznaje ze nie jestem specjalista w temacie, poprzedni piec jaki dalem sobie wcisnac mial 11kW i byl gornego spalania ktory okazal sie kompletna porazka (warta wymieniona sume wyzej, albo nawet wiecej)... Przezyl 2 lata w masaktycznie klopotliwych i problematycznych jesli chodzi o strone eksploatacyjna warunkach...

 

Pozdrawiam

Mithos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwotę dobrego kotła z podajnikiem nie kupisz. Jedyny sensowny jaki mi przychodzi do głowy to Per Eko KSR. Nie jestem fanem tej marki ale przynajmniej wiadomo jaką blachę stosują i mają dobry serwis.

 

Oczywiście zakup "najlepszych, super, rewolucyjnych, nowoczesnych" kotłów NoName z allegro odradzam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo spokojnie Ci wystarczy musisz pamiętać że kocioł na eko-groszek pracuje ciągle a nie tak jak górniak gdzie w zasadzie tylko przepalasz i jest potrzebna odpowiednio większa moc. Zakup dobrego kotła to tylko połowa sukcesu żeby być z niego zadowolonym trzeba go jeszcze odpowiednio zainstalować i wyregulować tak że zanim zakupisz poszukaj dobrego instalatora który ma o takich kotłach pojęcie i potrafi kocioł wyregulować no i zagwarantuje cie serwis, serwis w realu a nie tylko na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na wiosce zacnego speca, taki majster wioskowy ale powiem ze na temacie zna sie pierwsza kalsa, poleca kotly ogolnie zpodajnikiem ale bez wiekszego wytycznego bo twierdzi ze to moja decyzja i niechailbym zeby potem jak mi cos pasowac nie bedzie bylo na niego...

Wlasnie licze ze "stalopalnosc" tego kotla zeby znow nie bylo ze chwile cieplo a potem zimono i trza ladowac w zagrzanie przestrzeni...

Tylko ze kasy mam malo... na calosc inwestycji max 6000zl... :/// Ale ten co mam kociol juz cieknie... Cala zime juz ciekla i wode dolewalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zle zainstalowany to sie zgodze...

Najgorsze jest to ze zakladal mi go gosc ktory go produkuje... Masakra... Zero pojecia mialem i... 1000zl mnie skasowal... Masakra...

Teraz mam tego zawodnika na miejscu na ktorego pomoc licze... Ale jesli masz jakies wskazowki to bede zoobowiazany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8500 zł masz LOGITERM duoMAX 20 kW w zupełności wystarczy

CWU + Ogrzewanie mieszkania

Zużyce opału 4,5t ekogroszku na 175m2 przy piecu 26 kW

Można sobie łatwo policzyć

Dokładasz 3 tysiące złotych i naprawdę nie myslisz i nie dokładasz ręki

"Dla mnie rewelacja - wygoda, bezproblemowa obsluga, dluga gwarancja na szczelnosc wymiennika (6 lat) i przedewszystkim oszczednosc. Poza tym zawsze pozostaje alternatywa palenia kwalifikowanym mialem - zastosowany palnik to umozliwia, a w skrajnym przypadku jest jeszcze awaryjne palenisko. Jezeli chodzi o sterownik, tez nie narzekam - czytelne komunikaty "po polsku" na alfanumerycznym wyswietlaczu, prosto i sensownie, mam rowniez podpieta "pokojowke" z Eurostera.

Jedynie nalezy pamietac by w eko-groszek zaopatrywac sie wiosna, jest dostepny i w atrakcyjniejszych cenach niz jesienia.

Polecam !"

Użytkownik wiedział co pisze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na wiosce zacnego speca, taki majster wioskowy ale powiem ze na temacie zna sie pierwsza kalsa, poleca kotly ogolnie zpodajnikiem ale bez wiekszego wytycznego bo twierdzi ze to moja decyzja i niechailbym zeby potem jak mi cos pasowac nie bedzie bylo na niego...

Wlasnie licze ze "stalopalnosc" tego kotla zeby znow nie bylo ze chwile cieplo a potem zimono i trza ladowac w zagrzanie przestrzeni...

Tylko ze kasy mam malo... na calosc inwestycji max 6000zl... :/// Ale ten co mam kociol juz cieknie... Cala zime juz ciekla i wode dolewalem...

 

zobacz jeszcze ogniwo eko 15, moc akurat i cena w tej chwili też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.