Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki rodzaj ogrzewania wybrac?


gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powinienem sie powitac w innym dziale, ale nei chce tworzyc dodakowych watkow.

 

Otoz mam nastepujacy problem (albo wyzwanie :angry:

 

Domek pod krakowem (Piwnica ; parter - pokoj+kuchnia+lazienka ; pietro - pokoj +lazienka + spory (jakies 4x2+2x1+1x1.5?) ciezko to zagospodarowania "przedpokoj")

ogolna powierchnia domu okolo 100-130m kw? bylem tam tylko kilka razy nie mierzylem :angry:

Doprowadzone gaz i prad (3 fazy)

Docelowo zamieszkany przez 3-5 osob.

Na dzien dzisiejszy system grzewczy to:

2 piece elektryczne akumulacyjne 3 fazowe(podobno) (w pokoju na dole i lazience na dole)

kuchnia typu koza z podkowa +2 grzejniki (jeden na dole w kuchni drugi na pietrze) grawitcyjnie

Do grzania CWU boiler w lazience (nie wiem jaka pojemnosc).

Dom na dzisiaj zamieszkiwany tylko weekendowo (z wyjatkiem zimy)

 

Wydaje mi sie (jestem "blokowy" 0 rozeznania), ze istniejaca instalacja jest:

a

nie wystarczajaca (jesli chodzi o cieplo w zimie praktycznie cale 2 pietro ogrzewane jest 1 kaloryferem do tego zasilanym koza o ktora ciagle trzeba dbac.)

b

klopotliwa w utrzymaniu (boiler na 2 lazienki + kuchnie to chyba malo do tego niemal koniecznosc ciaglego noszenia drewna/wegla do kuchni)

c

Droga w utrzymaniu (prad do piecow + boilera).

 

Oczywiscie Tesciowie (obecni wlasciciele i uzytkownicy budynku) zachwalaja system twierdac, ze piece akumulacyjne grzeja niemal za darmo (tani prad bodaj 2x na dzien) i wystarczy dolozyc dodatkowy piec akumulacyjny (na pietrze) + ew 2 boiler na pietrze i bedzie super.

 

Ja mam plan nastepujacy:

1 piec co w piwnicy (np kgm1/stalmark?) grzejacy cwu+kaloryfery w lazienkach i pokojach (4 sztuki)

 

2 wymiana "kozy" w kuchni na cos nowego (np kuchnia K4asb Kalvisu lub piec kaflowy) i pozostawienie obecnych 2 kaloryferow podpietych z nia w obiegu grawitacyjnym (takie male zabezpieczenie na wypadek konca swiata) + ew wymiennika ciepla do instalacji dwufunkcyjnej (czemu nie zasilic jej dodatkowo? :lol:

 

Mam kilka dodatkowych pytan dot. pieca dwufunkcyjnego i "kozy" ale to w pozniejszym terminie na razie problemem jest :

czy faktycznie te piece akumulacyjne+bojler sa takie cacy czy kazda pliszka swoj ogon chwali i mam racje rozgladajac sie za instalacja CO? :P

 

Dziekuje wszystkim, ktorzy przeczytali tak daleko.

 

PS zadalem juz takie same pytanie (lacznie z prosba o wycene instalacji i opisem polecanych rozwiazan do x firm parajacych sie ogrzewaniem 50% 0 odpowiedzi a jak juz cos dostalem ot zdazaly sie i takie "nie mamy czasu podejmowac sie nowej roboty przez ponad rok - mamy mase zlecen"

Z powodu przebywania za granica mam utrudniony kontakt telefoniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.