Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tłokowiec W Lecie.


jestach

Rekomendowane odpowiedzi

Z miałem to jest Ci powiem tak sobie z tymi kosztami.

Bo jak zamiast miału kupisz terz (o czym mało kto informuje), to prawie wogóle się nie pali, wybucha lub gaśnie nie w tedy co potrzeba.

Jak masz sprawdzonego dostawcę na 200% i odpowiedni miał to może wtedy...

 

Jeśli już się zdecydujesz, to przy paleniu w lecie musisz mieć możliwość ustawienia pracy kotła na dużo mniejszą moc niż zimą. Czyli łatwe przestawienie na małą moc ale tak, żeby nie gasło i nie smoliło za bardzo.

Często jest to niewykonalne w miałowcach.

Trzeba o to dopytać sprzedawcę koniecznie.

 

To tyle z mojej strony, mam nadzieję, że inni coś mądrego dopiszą.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też palę w swoim tłokowcu nonstop przez cały rok. Latem kocioł spala około 100kg miału na miesiąc. Kocioł nie wygasa. Największy problem to zupełny brak ciągu, albo nawet ciąg wsteczny w upalne i bezwietrzne dni. Objawia się to zadymieniem kotłowni jeżeli są nawet drobne nieszczelności w kanałach dymowych. Jeżeli wylot spalin w kominie jest blisko wylotu kanałów wentylacyjnych, to w takie upalne dni odwrotny ciąg w kanałach wentylacyjnych może spowodować lekko wyczuwalny zapach dymu w pozostałych pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam kocioł 20kw od marciniaka 2 rok w tym roku postanowiłem palić czymś tańszym (kupiłem nie eko tylko zwykły groszek z kopalni piast)i u mnie jest lepiej dom poniemiecki 100m`idzie ok90~100kg tygodniowo.

mam tylko problem z wilgotnym opałem w tedy mam w piwmicy pełno dymu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry, dawno sie nie odzywałem ale dzięki za uwagi w temacie. Dziś już jestem po decyzji a nowy kocioł zakupiony, czeka na montaż. Zanim jednak decyzja zapadła, wysłałem podobne zapytania do producentów interesujących mnie"tłokowców" (SAS, DEFRO, PROTECH). Odpowiedź churalnie jednobrzmiąca - niestety. Dlatego w mojej kotłowni stoi dziś Integra Lux z Żywca, groszkowo miałowy kocioł z dodatkowym wodnym paleniskiem. Mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rozebrałem zasobnik i podajnik! Od Stalmarka 17 .

 

Panowie! Syf i nędza, rdza jak cholera! Malowane asfaltem bez podkładu!

Polecam po 1 roku rozebrac co sie da i pomalowac porządnie to co rdzewieje, bo po 6 latach nie będzie co.

Zatarte prowadnice. Łożyska, . .Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.