Skocz do zawartości
IGNOROWANY

15 St W Mieszkaniu Grzejniki Nie Grzeja


sebdra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.Mam problem z kaloryferami.Pol roku temu zmienilem kaloryfery z zeliwnych na nowe(nie wiem z jakiego tworzywa sa wykonane bo jestem laikiem w tych sprawach)Kaloryfery jest ich 5 bylo 6 ale jeden zlikwidowalismy.2 grzeja cale ze sie ich dotkanc nie da 3 w 70% powierzchni a 2 pozostale 10 cm od gory.Glowice ustawione sa na 5.Kaloryfery nie sa zapowietrzone.Mieszkanie znajduje sie na 3 pietrze w 3 pietrowym budynku.Zglaszalem to wspolnocie jednak oni twierdza ze przyczyna niegrzania jest to ze stare kaloryfery mialy automatyczne odpowietrzniki a my je zlikwidowalismy i przez to nie grzeja.Nie wydaje mi sie zeby to byla przyczyna gdyz nowe maja odpowietrzniki na koncu kaloryferow i jak je odpowetrzam to leci woda a nie powietrze.NIe slychac zadnych szumow w kaloryferach.glowiece sa firmy comap kaloryfery karmi a zawory nie wiem ale zalaczam fotke.Ktos mi powiedzial ze nalezy kryzowac zawory zeby wiecej wody szlo do kaloryferow ale nie wiem czy te zawory sie da kryzowac.Zaznaczam ze jestem zielony w tych sprawach.Prosze mi pomoc drodzy forumowicze-mam w domu 15 st.!!!Moze jest to problem z pompa ze nie ma tyle mocy zeby wode pompowac do mnie a mieszkam w najdalszym miejscu od pompy.Na zaworach pod glowica sa liczby 0 7 8 jak powinny byc one ustawione tzn 0 na dole czy u gory i czy moge je ruszac jesli tak to jak.Acha dolne rurki sa zimne a sa odkrecone na maxa.Dziekuje i pozdrawiam.

post-14893-1264700870_thumb.jpg

post-14893-1264700935_thumb.jpg

post-14893-1264701008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaworach pod glowica sa liczby 0 7 8 jak powinny byc one ustawione tzn 0 na dole czy u gory

Zdemontuj głowice, a następnie ustaw liczby na zaworach tak samo jak na tych dwóch grzejnikach, które grzeją tak że ich się nie da dotknąć.

Informuj czy grzejniki zaczęły grzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ta kreseczka jest tylko na jednym z 5 kaloryferow na innych nie ma tej kreseczki.co do cyferek dzisiaj sie przyjrzalem uwazniej i sa trzy cyfry 0 7 i ta 8 wyglada na literke B szukalem po necie i nigdzie takich zaworow nie znalazlem moze to jakies chinskie badziewie moze tych zaworow sie nie da kryzowac bo slyszalem ze takowe bywaja ze maja stala nastawe wstepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj głowice, a następnie ustaw liczby na zaworach tak samo jak na tych dwóch grzejnikach, które grzeją tak że ich się nie da dotknąć.

Informuj czy grzejniki zaczęły grzać

witam. glowice mam zdemontowane co do tych liczb na zaworach to w jednym z pokojow(tych co grzeja najmocniej) 0 jest tak jakby ustawione na godzinie 14 a w drugim z pokoi na 20 i nie ma tam zadnego punktu odniesienia od ktorego moglbym cos nastawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.