Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa spluczki


meeeg90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie naprawy spłuczki.na początku woda wogole się nie zapuszczała i uciekała przyjechał pan powiedział 10 minut skasował i pojechał. Zauważyłam po czasie że ta spłuczka do końca nie jest sprawna bo co prawda teraz ten zbiornik się napelnia ale co któreś spuszczenie wody ona i tak podczas napełniania ucieka. Pan stwierdził że jest to usterka nie widoczna na pierwszy rzut oka... Czy na prawdę on nie mógł stwierdzić że ten mechanizm napełniający jest do wymiany podczas naprawy tak jak doszedł do wniosku teraz po mojej wiadomości bo oczywiście z jego strony żadnej pomocy nie dostałam.dziekuje za odpowiedz jeżeli ktoś się na tym zna bo chciała bym złożyć reklamacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tego co tam masz. Prawdopodobnie masz do wymiany lub do przeczyszczenia uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu nie wynika czy masz zawór dopuszczający do wymiany za 25-35 PLN, czy kompletną spłuczkę w zbiorniku za 70-90 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest łatwe do zaobserwowania.

Jeżeli to uszczelka na dole odpływu wody, to woda wycieka do muszli i zawór powienien cały czas uzupełniać wode w zbiorniku. Będziesz słyszeć takie syczenie , bo woda cały czas ucieka , a pływak otwiera zawór i dopuszcza wodę. 

 

Jeżeli w zbiorniczku w ogóle nie masz wody, to albo się leje do muszli, albo poza, ale to byś już dawno zauważyła.

Jest jeszcze opcja, że się nie leje, tylko pływak nie otwiera zaworu dopuszczającego wodę.

Trzeba wyjąć przyciski od spłuczki i zaobserwować przez dziurę co się tam dzieje po spuszczeniu wody.

Te tanie stelaże do zabudowy tak czasami mają. U minie po spuszczeniu wody, losowo nie domykał się odpływ i cały czas lało wodę do muszli. Dzieci dostały traumy, bo nie wiedziały kiedy po wizycie w kiblu cos będzie źle 🙂 więc przestały spuszczać wodę. Nawet taki kibel potrafi wejść na psychę i zmieniać zachowania ludzi.

 

Edytowane przez esselite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, esselite napisał(a):

To jest łatwe do zaobserwowania.

Jeżeli to uszczelka na dole odpływu wody, to woda wycieka do muszli i zawór powienien cały czas uzupełniać wode w zbiorniku. Będziesz słyszeć takie syczenie , bo woda cały czas ucieka , a pływak otwiera zawór i dopuszcza wodę. 

 

Jeżeli w zbiorniczku w ogóle nie masz wody, to albo się leje do muszli, albo poza, ale to byś już dawno zauważyła.

Jest jeszcze opcja, że się nie leje, tylko pływak nie otwiera zaworu dopuszczającego wodę.

Trzeba wyjąć przyciski od spłuczki i zaobserwować przez dziurę co się tam dzieje po spuszczeniu wody.

Te tanie stelaże do zabudowy tak czasami mają. U minie po spuszczeniu wody, losowo nie domykał się odpływ i cały czas lało wodę do muszli. Dzieci dostały traumy, bo nie wiedziały kiedy po wizycie w kiblu cos będzie źle 🙂 więc przestały spuszczać wodę. Nawet taki kibel potrafi wejść na psychę i zmieniać zachowania ludzi.

 

Właśnie że ona nie ucieka cały czas ja mówiłam temu "fachowcowi" że ucieka tylko co któreś spuszczenie wody. Ale kiedy powiedział że wszystko jest ok już to mu uwierzyłam. Mógł się upewnić i spuścić parę razy pod rząd tą wodę żeby się przekonać czy faktycznie jest tak jak być powinno . Mi też zmienił psyche i cały czas chodziłam i obserwowałam ten kibel i jego zachowanie pilnowałam żeby zawór zakręcić 😄 żeby woda sobie nie leciała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, czyli najlepiej dla spokoju psychy trzeba zakupić zestaw spłuczki wraz z uszczelką pomiędzy zbiornikiem i muszlą oraz zestaw montażowy zbiornika.

Wymienić i po sprawie.

Prosta szybka robota.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tuptus napisał(a):

No, czyli najlepiej dla spokoju psychy trzeba zakupić zestaw spłuczki wraz z uszczelką pomiędzy zbiornikiem i muszlą oraz zestaw montażowy zbiornika.

Wymienić i po sprawie.

Prosta szybka robota.😉

Tak zdrowie psychiczne najważniejsze 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.