Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłaczenie Podłogówki Do Pionów Z Grzejnikiem


Piotrek20Tg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak prawidłowo podłączyć podłogówkę do pionów na pietrze i jednego grzejnika? Ja zrobiłem tak pierw kupiłem dwa rozdzielacze i podłączyłem do jednego wyj zasilania podłogówkę a do drugiego grzejnik tak samo na powrotach z tym ze na podłogówce dałem na powrót zawór RTL jest to w kuchni i utopiłem tam 35mb rurki pex. Grzejnik działał super ale podłogówka tylko grzała z przodu wiec kupiłem pompę i dałem ja na zasilanie podłogówki było wszystko super ale.. na dole na parterze grzejniki ok ale u taty podłogówka z 15mb rurki i zaworem rtl w małej łazience słabiej grzała wiec dostałem poradę zęby u mnie na pietrze dać przed pompa na zasilaniu zawór mieszający trójdrożny i powinno być ok ale dalej jest to samo proszę o jakiś schemat. W układzie jest piec na paliwo stałe układ otwarty pompka przy piecu na powrocie z góry dziękuje za pomoc aha jest to stary typ instalacji czyli od pieca poziomy i potem piony itd na foto jak ja zrobiłem teraz

post-13017-1263152498_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem coś takiego ze jak się ma podłączone ogrzewanie podłogowe do pionów z grzejnika a nie osobne dopływy z pieca to się powinno zastosować miejscowy układ mieszający tylko czemu tam dopływ jest z dołu można to zrobic tak ze będzie dopływ z góry oczywiście wtedy zawory trzeba zamienić góra dół i obrócić pompę? czy to lepiej zadziała?

post-13017-1263156955_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem taki układ jak w tym poradniku http://new.kan.com.pl/pdfy/poradniki/poradnik_op.pdf w podpunkcie 1.4.2 czyli miejscowy układ mieszający ale jest tak samo jak miałem z zaworem mieszającym i za nim pompa. Czyli na pietrze mam podłączony ten układ z podłogówka a poniżej są dwa grzejniki i one przestają grzać jak tylko włączę pompę porostu wyciąga te ciepło do góry proszę o pomoc i poradę jak dobrze zrobić układ z pompa do podłogówki podłączony bezpośrednio do pionów dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , na twoim schemacie jest zawór 3d , potem napisałeś że masz mieszacz z zaworem termostatycznym , na zdjęciu jest jeszcze coś innego ,może zrób pożądny schemat jakieś zdjęcia tego co zrobiłeś i wtedy napewno ktoś pomoże ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bo tak robiłem po kolei pierw w tak jak na moim schemacie później według tego co jest teraz w załączniku dwie wersje zmontowałem pierw układ mieszania centralnego i układ mieszania miejscowego i żaden z tych sposobów się nie sprawdził :)

no a to zdjecie ? tak masz teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak miałem przed ten teraz mam tak jak w tym załączniku obiegi.pdf prosił bym o jakiś schemat który powinien zadziałać w takim układzie ze na pietrze zamiast grzejnika na piona chce podłączyć ogrzewanie podłogowe ale żeby na parterze też grzało do tej pory jak tylko włączam pompę do sieci w każdym z przypadków to automatycznie jest letni kaloryfer na parterze z tego samego pionu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak miałem przed ten teraz mam tak jak w tym załączniku obiegi.pdf prosił bym o jakiś schemat który powinien zadziałać w takim układzie ze na pietrze zamiast grzejnika na piona chce podłączyć ogrzewanie podłogowe ale żeby na parterze też grzało do tej pory jak tylko włączam pompę do sieci w każdym z przypadków to automatycznie jest letni kaloryfer na parterze z tego samego pionu

22 cu masz wzięte z 1/2" czy z tych 3/4"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Mógłby mi pan namalować jakiś schemacik jak to dobrze podłączyć z góry dziękuje chyba ze któryś z tych układów co miałem jest dobry?

Witam , nabazgrałem tutaj i jak tak będzie zrobione to nie powinno wychładzać dolnego grzejnika , chyba że o czymś jeszcze nie powiedziałeś ,może się tak dziać jak by ten grzejnik stawiał bardzo duży opór ,ale piszesz że on działa jak podłoga nie chodzi więc nawet jak by się chwilowo wychłodził zaraz powinien zacząć grzać bo zawór przy podłodze się zamknie i do podłogi nic nie leci ,pompa od podłogi robi sobie własny obieg w podłodze , może jest za mało wody lub powietrze w układzie , można też zastosować coś podobnego jak masz na tym swoim zdjęciu i to wyregulować też powinno działać , ale czy na pewno tak masz jak na zdjęciu każdy szczegół jest ważny post-4018-1263496187_thumb.png pozdrawiam .

Ps ,przy rysowaniu naturalnie pominąłem wszystkie inne zawory ,filtry , zbiorniki ,itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jaki model tego zaworu firmy ESBE najlepiej kupić do tego układu bo ten co ja mam nie jest termostatyczny

http://www.esbe.pl/pliki/Katalog%20-%20Ter...0Mieszajace.pdf

Witam , VTA320/VTA200 wystarczy ten do 50 m/2 podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.