Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator pokojowy - sterowanie kotłem Defro Calori


mpendzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Nie wiem, czy ja dobrze rozumiem instrukcję tego kotła i sterownika... Czy ktoś podpowie jak prawidłowo ma działać kocioł z regulatorem ??

Mam Defro Calori ze sterownikiem APC slim 15Kw i Regulator pokojowy standard.

W menu ustawień  mam zaznaczone Regulator pokojowy -> Regulator standard

W menu ustawień w ustawieniach zaworu wbudowanego 4d mam również zaznaczone regulator pokojowy standard i obniżenie pokojówki o 8 st.

Myślałem, że to będzie działać tak, że jak regulator da do sterownika sygnał o dogrzaniu pomieszczenia, to ten obniży temperaturę zaworu 4d o te 8 st. ( i tak się dzieje w sumie, bo pojawia się na sterowniku -8) ale kocioł będzie dalej sobie działał. A tu wygląda to tak, że po dogrzaniu pomieszczenia kocioł i tak przechodzi w nadzór - temperatura powoli spada z zadanych 62 do około 45st. W między czasie wyłącza się pompka CO bo jest w ustawieniach kotła ustawione, że ma chodzić od 50st.

Czy da się tak to poustawiać, żeby kocioł sobie chodził cały czas i tylko obniżył temp. zaworu po dogrzaniu pomieszczenia ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Dziwne, że instrukcja opisuje tylko co sie dzieje przy włączonej funkcji. Nie wiadomo jak się kociołek zachowuje przy wyłączeniu tej opcji… pracuje, pracuje i jak regulator obniży temperaturę zaworu to on dalej chodzi w podtrzymaniu??

a jak zgaśnie?  To już się sam nie rozpali ??

Jaka opcja jest lepsza dla „zdrowia” kotła??

Pozdrawiam i dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego sterownika, ale jeśli dobrze rozumiem, to zadana temp to 62stC a kocioł pracuje w zakresie 45 do 62stC .

na sterowniku jest też informacja o temp spalin 70stC.

Na początek zmieniłbym nastawę z 62 na 67st - wówczas dół też podniósłby się do 50stC a jednocześnie spaliny by się nie wychladzały tak bardzo.

Może mógłbyś dolną moc skorygować?

Może jest ustawiona histereza 15 - zmniejszylbym ją znacznie. 

Dalej to już chyba walka z dawkowaniem powietrza i paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z przepływami w instalacji, masz zamontowana pompę na powrocie z 4d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - ogarnąłem to w miarę ustawieniami podawania i przerwy w podawaniu w menu serwisowym...

Zwiększyłem przerwę w podawaniu paliwa i trochę moc kotła - skutek jest taki, że wykres oscyluje teraz między temp. 63-59 i praktycznie kocioł się nie wygasza.... co 6 godzin czyści się palnik... nieraz zdarzy się, że pojawi się komunikat c30 o zaniku płomienia ale kocioł wtedy zaczyna rozpalanie i wszystko śmiga.

Z racji tego, że w kotle pali się praktycznie non stop to jest dużo czyściej... ale trochę więcej pelletu idzie 🙂

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.