Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor ciepła i pompa Daikin - ustawienia


Bartek42
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez cezario1,

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Chyba mam lekki problem z instalacją w moim domu. 1,5 roku temu zainstalowałem pompę Daikin wraz z buforem ciepła na układzie zasilania ogrzewania domu. 

W kwietniu uszkodzeniu uległ główny zbiornik wody w pompie (po niespełna roku). W tym samym czasie zrobiło się cieplej na dworze i instalacja grzewcza zaczęła głośno pracować (wydawała jakieś dziwne dźwięki). Na zdjęciu widać szary element, zawór (?). Po tym, jak go przekręciłem, instalacja się wyciszyła. Mniej więcej w tym samym czasie serwis wymienił zbiórki w Daikin. I tu się zaczyna problem: widzę znacznie większe zużycie energii a temperatura na układzie zasilania wody to max 45stC na pompie. Dodatkowo, na buforze mam 22stC według miernika, natomiast na pompie mam 45. 

Jak to powinno być ustawione? Podejrzewam, że to raczej problem ze zbyt niską temperaturą bufora.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

20240110_215337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było nie ruszać zaworu a zmniejszyć obroty pompy CO.

To zdjecie nic nie mówi.  Podejżewam że bufofor jest podłączony w kształcie litery T lub szeregowo.

Jak odkręciłeś ten zawór to część wody idzie przez niego do bufora  zamiast wszystko na CO 

Mniejszy przepływ wodu przez grzejniki to mniejszy hałas. Gorsza wydajność pompy bo podmięszanie wody.

Potrzebny dokładny schemat jak to jest podłączone.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podpowiedzieć, jak to działa? Ten szary zawór/regulator ma na sobie symbol + i -. Jak zwiększyć przepływ przez grzejniki? Kręcąc w stronę + czy -?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w google regulator różnicy ciśnień i poczytaj.

Ustawia sie tak żeby przez niego nie płyneła woda przy grzaniu grzejnikami a jak zakręcisz wszystkie grzejniki lub głowiczki termostatyczne to zrobią,  to zawór ma się otworzyć i przez niego płynąć woda do bufora. 

Tak w uproszczeniu.

 ZASADA DZIAŁANIA

Regulator różnicy ciśnień bezpośredniego działania jest urządzeniem regulacyjnym, któremu przepływający czynnik dostarcza energii niezbędnej do sterowania pracą zaworu. Zawór regulatora jest zamknięty w stanie normalnym, wzrost regulowanej różnicy ciśnień powoduje otwieranie zaworu.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.