Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wolf CGB-2 14kw usterka 56


Wakabajaszi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problem z kotłem Wolf CGB-2, co jakiś czas występuje usterka 56. W marcu pod koniec sezonu grzewczego pojawił się pierwszy raz, był serwisant wyczyścił kocioł oraz elektrodę i błąd przestał się pojawiać. Dwa dni temu włączyłem piec do ogrzewania podłogówki po kilku miesięcznej przerwie, odpalił bez problemu i wszystko było ok. Po około godzinie wystąpił zanik prądu (mocno wiało), piec włączył się ponownie odpalił grzanie i wyskoczył błąd 56. Zatwierdziłem ale po chwili było to samo, postanowiłem wyłączyć termostaty pokojowe by nie wysyłały sygnału grzania i zatwierdziłem znowu błąd. Po kilkunastu minutach odpaliłem termostaty i wszystko było ok, ogrzał to co miał, wieczorem i następnego dnia rano dogrzał wodę i przed wyjściem do pracy wszystko było ok. Po powrocie okazało się, że znowu był zanik prądu i w momencie gdy piec zaczął grzać wodę wystąpił ponownie błąd 56.
Sprawdzałem napięcie w gniazdku było 231V. 
Piec działa od 3 lat. 
Czy może mi ktoś coś poradzić? Nie chciałbym się ładować w jakieś nie potrzebne koszta bo słyszałem już kilka opcji o wymianie płyty, elektrody itd ale to nie zawsze rozwiązuje problem. Zbliża się zima dobrze by było mieć sprawny piec.

Opis usterki na grafice.

IMG_20231010_100532.jpg

Edytowane przez Wakabajaszi
dodanie taga WOLF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej coś z prawidłowym uziemieniem w gniazdku z którego jest zasilany kocioł - warto wykonać pomiar uziemienia lub pętli zwarcia w tym gniazdku.

To ogólnie "wredna" usterka - może być np brak wody w syfonie skroplin, przytkany komin i wiele innych pierdółek blokujących sporadycznie pracę kotła np przebicie na przewodzie zasilającym elektrodę jonizacyjną lub uszkodzenie samej elektrody.

 

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Obadam dziś gniazdko, sprawdzę czy wszystko w porządku z połączeniami przewodów. Pomiary instalacji i uziemienia były wykonywane 2 lata temu i wszystko było w porządku. Gniazdko pieca oczywiście jest na osobnym obwodzie w instalacji elektrycznej ale w te samo gniazdko jest podpięty przewód do zasilania listwy sterownika podłogówki. W sumie jest tak od zawsze, więc to raczej nie ma wpływu skoro przez 2 lata było wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.