Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek ciśnienia w jednym z obiegów c.o.


boru

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym roku w wakacje ekipa robiła mi podłogówkę metodą frezowania istniejącej posadzki. Niestety przez nieuwagę / brak dokładnych planów została przecięta rurka, która pierwotnie miała służyć do podłączenia grzejnika, jednak podczas budowy domu grzejnik ten został przesunięty i podłączenie to zostało zmostkowane (widoczne miejsce na załaczonym obrazku). Pod koniec okresu grzewczego zauważyłem znaczny ubytek ciśnienia. Po dobiciu ciśnienia do około 1,8b ciśnienie spada do zera w ciągu 4-5 dni ;/. Sprawdziłem wszystkie podłączenia grzejników oraz grzejniki i żadnego wycieku nie ma - wszędzie sucho. Podejrzenie pada więc na felerne przecięcie i wygląda na to, że to zaślepienie nie zostało zrobione wystarczająco dobrze. 
Czy znacie jakieś sposoby, aby stwierdzić, że ten ubytek ciśnienia/wody zlokalizowany jest pod gotową posadzką? Póki co wykwitów na ścianie ani na posadzce nie ma. 
Nie chciałbym pruć posadzki nie będąc pewnym, że to jest to miejsce.image.thumb.jpeg.6d23247e78a2ce9ef9850f16da707cda.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jaki posiadasz kocioł, jak masz przykładowo gazowy i ma już swoje lata to może uciekać przez wymiennik , zawsze to można sprawdzić zamykając zawory kulowe pod kotłem ,lub na rozdzielaczu. Ewentualny wyciek możesz sprawdzić kamerą termowizyjną . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pompę ciepła. Parę tygodni temu poprosiłem instalatora o weryfikację czy to nie jest problem pompy ciepła - nie stwierdził nieszczelnośći. Poza tym, mam zawory kulowe na tym jednym obiegu, który wg mnie jest uszkodzony (to obieg grzejników na parterze). Jeżeli zamknę tam zawory to ciśnienie na pompie nie spada. Otworze i już na drugi dzień widać spdadek.

Z kamerą termowizyjną pomysł wydaje się rozsądny. Poszukam takowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu wydaje się, że ten wyciek jest na tyle mały (spadek ciśnienia od 1,8 do 1,5 bara przez dobę), że woda, która nawet będzie miała po podgrzaniu 60st, czy nawet zimna prosto ze studni, będzie tak powoli wyciekać w posadzkę, żę nie zmieni temperatury posadzki w tym miejscu. 

Z drugiej strony, jeżeli posadzka po kilku/kilkunastu dniach będzie w tym miejscu wilgotna, to ciepło może bardziej rozejść się po tej mokrej posadzce i ta różnica rzeczywiście może być widoczna. Tylk ochyba by trzeba było jakiś bardzo dokłądny skaner termowizyjny. 

Edytowane przez boru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.