Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rozprowadzeniem wody w CO


stiw
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez sambor,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Po wymianie kotła i przeróbce instalacji na zamkniętą instalator na każde rozgałęzienie założył zawór zwrotny w sumie cztery i skutkuje to tym, że przez dwa piony ciepła woda nie może się przebić. Paradoksem jest to że są to najkrótsze i najmniej obciążone piony. Próbowałem już regulacji na zaworach termostatycznych zmniejszyć przepływ, ale skutkuje to tym że grzeje tylko połowa grzejnika, a na te piony nie przebije. Gorąca woda podchodzi tylko do zaworu zwrotnego, i dalej nie może się przebić. Tak jest gdy na kotle utrzymuję temperaturę ok. 70-75*. Jak podniosę temperaturę do 80* to po 2-3godzinach zaczynają grzać,ale gdy później znowu zmniejszę temperaturę to znowu te dwa piony robią się zimne. Pompa w tym kotle jest na powrocie jest ustawiona na najwyższej mocy i mam wrażenie że pompa i zawór mieszający służą tylko do ochrony kotła a na instalację lecą resztki. Na prowizorycznym schemacie tak to mniej więcej wygląda. Moje pytanie jest takie, czy są tam potrzebne aż cztery zawory zwrotne, czy wystarczył by tylko jeden za wyjściem z zaworu mieszającego przed rozgałęzieniami

DSC03555_1702741.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak powinno być?, Żeby zaraz poprawić.

To co widać na na tym pseudoszkicu to jest pion z zaworem zwrotnym a od niego jest trójnik do zasilania bojlera. Jak dobrze rozumiem to tak dla jasności te cztery ZZ na pionach mam wyrzucić, i wstawić jeden tak jak zaznaczyłem na szkicu. dam jeszcze parę zdjęć z kotłowni może to lepiej będzie widać

DSC03582_1735567.JPG

DSC03601.JPG

DSC03602.JPG

DSC03611.JPG

DSC03609.JPG

DSC03603.JPG

DSC03606.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo jest jeszcze jedno rozgałęzienie do łazienki,widać go na zdjęciu nr5 gdzie widać bojler którego nie zaznaczyłem i tam też jest zawór zwrotny. zawory ZZ są na wszystkich rozgałęzieniach oprócz zasilania bojlera, ale tym steruje zawór trójdrożny

Edytowane przez stiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam do zakończenia sezonu grzewczego, i biorę się za przeróbkę. Mam nadzieję że ten koszmar się skończy. Jakby były jeszcze jakieś uwagi i sugestie to byłbym wdzięczny. Dzięki koledze Samborowi za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.