Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TECEFLEX czy PP do rozprowadzenia wody

daytekto

Rekomendowane odpowiedzi

• 2 miesiące temu...

a co zrobic jak mam punkty rozrzucone po domu parter piętro i półpiętro. Dodatkowo na parterze łazienka z jednej a kuchnia z drugiej strony. Chcialbym zrobic rozdzielaczowo ale trzeba by zrobic ich przynajmniej 3 i wtedy przy zasobniku wyjdzie 3 cieple 3 zimne i 3 cyrkulacje

i co wtedy pod zasobnikiem kolejne rozdzielacze?

Odnośnik do odpowiedzi

Niekoniecznie od zasobnika po 3szt rur.Pójdziesz do pierwszego rozdzielacza odpowiednio dużymi średnicami rur  a później trójnik i do kolejnego.Ja np.u siebie od zasobnika będę dawał rurę dla zimnej i ciepłej wody PEX 32,tak mi wychodzi z projektu, jedynie cyrkulacja będzie PEX20 ale mam aż 3łazienki w tym 3xnatrysk i 1 wanna. Średnica rury zależy od ilości punktów poboru i ich rodzaju(natrysk,wanna czy umywalka itd)

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbym chcial zrobić instalację trójnikową w oparciu o Teceflex to jaką srednicą wyjść z zasobnika.  Myślałem żeby zastosować rurę wielowarstwową  32x4 a od ostatniego punktu wrócić 16x2.2. Dobrze kombinuję?

Drugi temat to czy podzielić to na 2 obiegi tzn na piętro jeden  i na parter drugi.  Na końcu trzeba by zrównoważyć cyrkulację  na zaworach przed powrotem do kotła. Będzie to działać?

Odnośnik do odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.