Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Eco silver 2 14kw ?


Vidrio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wiem , że podobne posty były,wybaczcie. Mam pytanie czy wyżej wymieniony piec Eco silver 2 14 kw to dobry wybór?Wiadomo,że wszystko się może zepsuć,ale szukam normalnych odpowiedzi najlepiej użytkowników, instalatorów tego konkretnego modelu. I czy swobodnie to kw wystarczy na jakieś 126 m domu? Czy patrzeć na 19 kw? Po mojemu wystarczy spokojnie 14 ale mogę się mylić,dlatego szukam wśród fachowców. Opinia swojego instalatora to jedno(mówi że 14),warto coś więcej wiedzieć samemu,a to kompletnie nie moja dziedzina. Uważacie , że będzie ok, ciepło?- suporek,ocieplenie grafit 15cm,stropodach,wełna 25skosy,30 plaszczyzna. Jeżeli macie podobny metraż jakie macie spalanie w roku? Jeżeli to ma znaczenie to mam same podłogowe łazienki co 10cm, pozostałe rzadziej 12-13cm. Dzięki, pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 14kw + sprzęgło z grupami pompowymi, spalanie zależne od budynku ale jak wszystko dobrze będzie zgrane to spalisz 20kg(lub mniej)/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Posiadam Stalmark Ekosilver2 14kw spięty z buforem 500l. Temperatura zadana na kotle to 68*C temperatura bufora 58*C górna oraz 60*C dolna. Wyjście na instalacje za buforem zaworem trójdrożnym temperatura 50*C. Sterowanie czujnikiem pokojowym TECH. Sterownik pokojowy uruchamia pompę na instalację oraz otwiera zawór 3D z bufora aby dogrzać dom. Niestety skutkuje to tym że kocioł uruchamia się dopiero jak woda na kotle spadnie do 43*C(także na buforze). Jak ustawić aby kocioł odpalał się wcześniej, np jak temperatura na kotle spadnie do 55*C??? Moim zdaniem kocioł/bufor za bardzo się wychładza i potem musi długo/ciężko pracować aby dogrzać kocioł/bufor/dom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie przy pracy z buforem kocioł powinien się odpalać od temperatury bufora górnej(temperatura rozpoczęcia ładowania bufora) a wyłączyć od temperatury bufora dolnej ( temperatura zakończenia ładowania bufora)

Jeśli potrzebujesz puszczać na grzejniki 50 st to ten bufor na długo nie wystarczy , w dodatku może nie występować rozwarstwienie wody w tym buforze , tylko wszystko się miesza , kocioł nie jest jakieś wielkiej mocy a na grzejniki idzie sporo plus bufor , i do tego cwu jak jest to i kocioł może mieć co robić .

Pytanie jak długo ten kocioł pracuje i ile stoi po naładowaniu tego bufora .

Jak jest realizowane ładowanie bufora ? 

Być może jest jakiś błąd w instalacji , brakuje gdzieś zaworu zwrotnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytanie dlaczego kocioł nie odpali się jak temperatura bufora spadnie do temperatury górnej bufora...

U mnie bufor pełni funkcję sprzęgła - dlaczego taka temperatura? bo metodą prób i błędów tak jest najekonomiczniej(względnie akceptowalne spalanie), przy większych temperaturach na buforze spalanie wzrasta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robert14-83 napisał(a):

No właśnie pytanie dlaczego kocioł nie odpali się jak temperatura bufora spadnie do temperatury górnej bufora...

U mnie bufor pełni funkcję sprzęgła - 

No to ustal co jest sygnałem do odpalenia i wygaszenia kotła .

Coś lub ktoś w końcu odpala i wygasza ten kocioł

Jak masz jeden obieg na grzejniki to po co bufor jako sprzęgło ? 

Zawór VtC masz z wkładką na jaką temperaturę ?Chyba że masz Lambdomat

Znaczy się Laddomat😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordjano napisał(a):

Jak masz jeden obieg na grzejniki to po co bufor jako sprzęgło ?

Bo tak sobie zażyczyłem u instalatora aby kocioł był spięty z buforem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ustaw tak żeby  się odpalał kiedy Ci pasuje i jak tam Ci się widzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.