Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VIESSMANN VITODENS 100,  25 KW , duży pobór gazu? Ciągła praca pomp


KOZBI

Rekomendowane odpowiedzi

Elektronika widzi to co ma podpięte. Jak jej powiesz że białe to czarne, a czarne to różowe, to tak będzie to odczytywała.

Reklamuj u instalatora. A przy okazji spytaj się jak ustawić temperaturę w pomieszczeniach z grzejnikami. Nie przyznawaj się do forum, bo Ci takich bajek naciśnie, że się zakręcisz jak świński ogon.

Powiedz że włączając ogrzewanie podłogowe, włączają się grzejniki, a podłoga po kilku godzinach dalej jest zimna i nie wiesz co z tym zrobić. Tylko tyle. Na resztę, nie wiem, nie znam się, to nie jest mocną stroną. Najważniejsze aby go ściągnąć na reklamację.

14 minut temu, KOZBI napisał(a):

Tego GRUNDFOS zostawili mi instalatorzy ze starej 20 letniej instalacji bo stwierdzili że jest OK i po co wymieniać jak to dodatkowy koszt około 2 tys. zł

Chodzi o te 2000 PLN ?

 

 

image.thumb.png.505e50afd7149b23491c712da52c82eb.pngA tutaj z zaworem mieszającym

image.thumb.png.8bebceeafb1dc8a9d261222e84971a8b.png

Edytowane przez wacio1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie zrobię.  Dam znać jak to będzie dalej lecieć. Dzięki wielkie jeszcze raz za chęć porady, chęć pomocy 👍

14 minut temu, wacio1967 napisał(a):

Chodzi o te 2000 PLN ?

Nie wiem 🙂 . Dam znać jak coś podziałam. Napiszę . Dzięki!

Edytowane przez KOZBI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był instalator dziś u mnie i stwierdził że jest wszystko podpięte jak należy.  Co do tego że mi w aplikacji pokazuje że pompka jest wyłączona a widzę że jest włączona, powiedział że może aplikacja jakoś źle odbiera to ze sterownika i żeby się tym nie sugerować.  No cóż ja zacząłem dyskusję  o tym co widziałem w APce.

Co do regulatorów na grzejniki, to powiedzieli że nie warto kompletnie inwestować w te z WiFi , że te ręcznie sterowane to to samo tylko trzeba odpowiednio ustawić.

W każdym bądź razie muszę zacząć mieszkać w tym domu, rozgrzać wszystko i potem podobno powinien spaść pobór gazu jak już wszystko się rozgrzeje, a to może potrwać trochę. 

Wtedy zacznę znów testować

Bedę pisał jak coś się więcej dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za instalator ? Jak robił instalację, to po co podpinał to pod apkę ? Jak się tym nie sugerować ?

To tak jakbym poszedł wziąć kąpiel, a zamiast tego, wodę w kiblu spłukiwał. Ale co tam. Nie sugerować się tym, tylko zmienić miejsce kąpieli.

Nie wiem co Ci mam na to poradzić. 

Co to za aplikacja? Może w ustawieniach aplikacji będą jakieś ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja oryginalna od Viessmanna. ViCare się nazywa.

Tzn. on twierdzi że może aplikacja jakoś to inaczej widzi , nie wiem.  Sprawdzał wszystko i ma być ok.  Ja zacznę mieszkać to będę dalej obserwował i ewentualnie napiszę co się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Próbowałem teraz pogrzać trochę, przy tych mrozach. rozgrzałem podłogę tak do 22-26 stopni w różnych miejscach jest inaczej. Potem zacząłem obniżać krzywą grzewczą bo było w domu 21-23 stopnie. Pobór na początku był tragiczny, ale to chyba normalne bo się rozgrzewało , potem "spadł" do jakichś 15-16 m3 na dzień , więc chyba też trochę dużo.

Problem w tym że jak obniżam krzywą w aplikacji na podłogówce to wszystko reaguje tak jak pisze, 

a jak zmieniam krzywą na grzejnikach to nic się nie zmienia, grzeją tak samo. Przykładowo:

w tej chwili mam tak:

OGÓLNE :

Temp. zewn. = +2,7'C

Temp. na zasilaniu obiegów grzewczych = 38,2'C

Modulacja = 16%

obieg 1 - GRZEJNIKI:

Temp. wejściowa wody grzewczej lub chłodzącej = 35,8'C (a według krzywej grzewczej powinno być około 17'C) ??? (tego nie rozumiem)

obieg 2 - PODŁOGÓWKA:

Temp. wejściowa wody grzewczej lub chłodzącej = 28,3'C ( i tyle powinno być według krzywej grzewczej)

 

Na razie jestem pogubiony z tym wszystkim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.