Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia serwisowe - Termet Ecocondens Gold Plus 20kW 1F


HSW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam świeżo co uruchomiony kocioł Ecocondens Gold Plus 20kW 1F + czujnik temperatury zewnętrznej + sterownik CR 11011 OpenTherm. Grzejniki żeliwne, dom to PRL kostka w miarę ocieplona (styropian grafitowy 15 cm, okna trój szybowe, posadzka na strychu wełna 25 cm). W załączonej tabeli pierwsza kolumna po lewej na zielono to moje ustawienia kotła. Przyglądam się parametrom ustawionym przez serwisanta i mam kilka pytań:
1. P01=40 moc startowa ustawione na 40. Wartości fabryczne odsyłają do tabeli 4.3.2.1, uwzględniając rodzaj gazu u mnie w sieci 2E-G20 P01=25 i jest to uzależnione od rodzaju gazu w sieci. Nie wiem skąd dobrał serwis 40 może chodzi o sieci z gazem zaazotowanym. Nie wiem czy prawidłowo rozumuje ten parametr. Może powinienem przestawić na P01=25?
2. P03=75 moc max dla CO. Rozumiem ze tym parametrem serwis ograniczył mi maksymalna moc kotła do 15 kW ze względu na w miarę dobrze ocieplony dom. Na stronie „Ciepło Właściwe” mam wyliczone maksymalną moc grzewczą w wysokości 7,1 kW. Może powinienem przestawić maksymalnie na P03=54 (ok. 11 kW) lub minimalnie na P03=40 (ok. 8 kW)?
3. P10=0 Tryb pracy funkcji „Antylegionalla”. Mam dodatkowy zbiornik CWU 140l. Powinienem przestawić ten parametr na P10=1 czyli tryb automatyczny? Zdaje się ze raz na 7 dni podnosi temperaturę w zasobniki CWU do 65C.
4. P20=5 Jak macie ustawioną histerezę? Kiedyś na kotle węglowym miałem ustawione 1C. Zwiększyć, zmniejszyć, zostawić?
5. P26=2 Nie wiem dlaczego serwis ustawił „2” (praca bez regulatora pokojowego). Przecież mam regulator CR 11011 OpenTherm, Jak przestawię na „1” (praca z regulatorem pokojowym) to pogryzie się z pogodówką?
6. Pytanie łączy się z poprzednim czy prawidłowo są usunięte zwory przy założeniu że jest podłączony czujnik temperatury zewnętrznej oraz sterownik CR 11011 OpenTherm? Usunięta jest zwora RT z złącza 1 i 2. Usunięta jest zwora TANK-TIMER z złącza 7 i 8.

4.3.2.1.jpg

Tabela.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po chwili zastanowienia myślę ze zmieniając P01 na 25, P03 na 54 dodatkowo można by jeszcze zmienić P04 na 1200 i P05 4500. Tyle tylko że po takich zmianach należało by przeprowadzić ponownie korekcję mieszanki przy pomocy analizatora spalin. Kiepsko chyba nie będę tego nawet ruszał. Może za rok przy następnym przeglądzie.

Edytowane przez HSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.10.2022 o 16:22, HSW napisał(a):

Podobna serwisów-ka w której jest uwzględniona zwężka wentylatora (występują w nowszych kotłach w dwóch wersjach fi 21 oraz fi 18). Kotły z zwężką wentylatora powinny mieć ustawiony parametr P01=40 

ISU-Ecocondens Gold plus 17.10.2019(1) (1).pdf

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.