Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak naczynia przeponowego i miejsce jego montażu


BufalloBill1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam pytanko, mianowicie hydraulik, który robił mi kotłownię "zapomniał"  założyć naczynie przeponowe w instalacji CWU...Dobrze że chociaż pamiętał o zaworze bezpieczeństwa pod który podłączyłem wężyk i woda przy podgrzaniu kapie sobie do baniaka 10l... Kupiłem zatem naczynie 8 litrów wraz z grupą bezpieczeństwa i chciałem wszystko zrobić książkowo umieścić naczynie z grupą pod sufitem, wywalić to ustrojstwo że zdjęcia i połączyć się z zimną wodą na sztywno za pomocą rurek żeliwnych... Teraz jednak mam małą wątpliwość - czy mógłbym może naczynie postawić poprzez stelaż na podłodze i wężykiem podłączyć się do tego kraniku, który znajduje się na lewo od zaworu bezpieczeństwa??? Oszczędziłoby mi to czasu i roboty... Chociaż wydaje mi się że naczynie przeponowe powinno być dość wysoko i na jego drodze nie powinien znajdować się żaden zaworek... W załączniku przesyłam zdjęcie "instalacji" oraz zakupione naczynie.

Pozdrawiam IMG_20220820_224216.thumb.jpg.0085fe5ccba320c48c685edf8c260e8d.jpgIMG_20220820_224158.thumb.jpg.c96a7205d04454e376b367d4c51e950e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.