Skocz do zawartości
IGNOROWANY

praca pieca w podtrzymaniu


jp78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna w moim nowo wybudowanym domu, w którym jeszcze nie mieszkam palę w piecu (piec na ekogroszek ze sterownikiem Argon). Mam dom niedocieplony, a podpalam w piecu by nic się nie stało z instalacją. Co zrozumiałe chodzi mi o jak najekonomiczniejszą pracę pieca, a nie o komfortową temperaturę. Jestem laikiem w tych sprawach lecz patrząc jak się pali w piecu doszedłem do ustawień, z których jestem zadowolony. Wyciągam prawie sam popiół, kopczyk jest itd. Nurtuje mnie jednak takie pytanie: czy jeżeli mam nastawę na 55 stopni, a temperatura na piecu podnosi się w stanie podtrzymania nawet do 67 stopni to czy to jest dobrze? Ja jestem zadowolony bo piec mało pracuje (w ciągu godziny ok. 12-14 min.) i co za tym idzie mniej spalam. Temperaturę na grzejniki reguluję mieszaczem (skala 0-10 - mam na 3). Ostatnio uzyskuję temperaturę w pomieszczeniach 12-14 stopni. Jestem niezorientowany i nie bardzo wiem czy dobrze robię. Czytając opinię na forum zastanawiam się czy nie zwiększyć nastawę do np. 60stopni. Obawiam się jednak, że temperatura na piecu w stanie podtrzymanie urośnie wtedy do 70ciu kilku stopni albo i jeszcze więcej. Czy to dobrze? Proszę o radę. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc kolego. optymalna temperatura na piecyu jest od 55 do 80. a stad ci przerasta temperature ze na instalacji nie ma takiego zapotrzebowania na cieplo. wiec ten przerost temp robi sie z tego ze wlacza ci sie w sterowniku co jakis czas piec na kilka cykli( to zalezy od nastawy). chcac uniknac takiej sytuacji nalezy przestawic parametr przerwy przedmuchu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wielu przypadkah tak sie dzieje. nie jest to sytuacja jakos strasznie zla ale nie jest tez najlepsza. wiaze sie to z tym ze komin stygnie i spaliny tez jezeli piec za dlugo nie chodzi ale z drugiej strony poki nie mieszkasz nie przejmuj sie za bardzo jak zmienisz przerwwe przedmuchow lub czas podtrzymania to wtedy unikniesz tak duzych przerostow oczywscie czas podtrzymania nalezy zwiekszyc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna w moim nowo wybudowanym domu, w którym jeszcze nie mieszkam palę w piecu (piec na ekogroszek ze sterownikiem Argon). Mam dom niedocieplony, a podpalam w piecu by nic się nie stało z instalacją. Co zrozumiałe chodzi mi o jak najekonomiczniejszą pracę pieca, a nie o komfortową temperaturę. Jestem laikiem w tych sprawach lecz patrząc jak się pali w piecu doszedłem do ustawień, z których jestem zadowolony. Wyciągam prawie sam popiół, kopczyk jest itd. Nurtuje mnie jednak takie pytanie: czy jeżeli mam nastawę na 55 stopni, a temperatura na piecu podnosi się w stanie podtrzymania nawet do 67 stopni to czy to jest dobrze? Ja jestem zadowolony bo piec mało pracuje (w ciągu godziny ok. 12-14 min.) i co za tym idzie mniej spalam. Temperaturę na grzejniki reguluję mieszaczem (skala 0-10 - mam na 3). Ostatnio uzyskuję temperaturę w pomieszczeniach 12-14 stopni. Jestem niezorientowany i nie bardzo wiem czy dobrze robię. Czytając opinię na forum zastanawiam się czy nie zwiększyć nastawę do np. 60stopni. Obawiam się jednak, że temperatura na piecu w stanie podtrzymanie urośnie wtedy do 70ciu kilku stopni albo i jeszcze więcej. Czy to dobrze? Proszę o radę. Z góry dzięki.

A jaki masz komin kolego ? A instalację z jakich rur ? A grzejniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do januszg ,mam tekie pytanko mam pies15kW ogrzewam nim dom 75m2, przy próbie uzyskania temp 70-75sC w piecu jakby się zaczynało gotować(instalacja miedziana zasilenie całej instalacji to średnica 22 i pompa na powrocie bez zaworu różnicowego).Czy po zwiększaniu średnic rur dokąd się da można temu zaradzić , bo mój instalator twierdzi, że to wina pieca,proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.