Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja instalacji CO i CWU wymiana kotła


kosa783

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, sambor napisał:

Widzę,że kolega przemądrzały, więc po grzyb piszesz do mnie na priv po pomoc, a nawet sensownie nie odpowiesz!

Koniec z pomocą w tym temacie.

A co w mojej wypowiedzi było nie sensowne ? Że pompa na starym kotle działała ? Pytanie o zawory termostatyczne na grzejnikach uznałem za retoryczne, bo to chyba normalne że wszystkie były otwarte na 5, dodatkowo na piętrze na każdym grzejniku są zamontowane automatyczne odpowietrznik, instalacja była odpowietrzana. Tak na marginesie jak byś przeczytał temat to w poście 15 napisałem że jeden grzejnik zrobił się gorący a drabinka na wolnym przepływie już nie. 

35 minut temu, PioBin napisał:

Zawor 3d powinien byc zamontowany wedlug pozycji 4 z instrukcji. Jest tam naciecie na trzieniu ktore pokazuje ustawienie wewnetrzne. Sprawdz to.

Pompe sprawdź czy nie zapowietrzona. Poluzuj srubunek za pompa niech zleci troche wody bo to sie nie ma jak odpowietrzac. Swieza woda (po wymianie kotla/instalacji) odgazowuje w kotle.

Jesli pompa daje rade wedlug Ciebie to powinno dzialac.

Dziękuję za cenne rady jutro postaram się to sprawdzić. Tylko mógłbyś napisać coś o tym nacięciu na trzpieniu bo powiem szczerze że oglądałem ten zawór kilka razy i albo ślepy jestem albo nie wiem na co patrzeć 🤔 czyżby o to chodziło co zaznaczyłem na zdjęciu, mówisz pozycja 4 ale u mnie jest odwrotnie 3 wyjściem na dół to ma znaczenie ? 

IMG_20220522_231610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To naciecie wskazuje na polozenie wewnatrz. Skala 1-10 jest malo wazna.

Zawor musisz sobie wirtualnie poobrocac w glowie i dopasowac rysunek do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.