Skocz do zawartości

kosa783

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kosa783

  1. Temat można zamknąć, winowajcą był zawór zwrotny.
  2. Teraz idzie wszystko na dom jak dobrze rozumuje ?
  3. A co w mojej wypowiedzi było nie sensowne ? Że pompa na starym kotle działała ? Pytanie o zawory termostatyczne na grzejnikach uznałem za retoryczne, bo to chyba normalne że wszystkie były otwarte na 5, dodatkowo na piętrze na każdym grzejniku są zamontowane automatyczne odpowietrznik, instalacja była odpowietrzana. Tak na marginesie jak byś przeczytał temat to w poście 15 napisałem że jeden grzejnik zrobił się gorący a drabinka na wolnym przepływie już nie. Dziękuję za cenne rady jutro postaram się to sprawdzić. Tylko mógłbyś napisać coś o tym nacięciu na trzpieniu bo powiem szczerze że oglądałem ten zawór kilka razy i albo ślepy jestem albo nie wiem na co patrzeć 🤔 czyżby o to chodziło co zaznaczyłem na zdjęciu, mówisz pozycja 4 ale u mnie jest odwrotnie 3 wyjściem na dół to ma znaczenie ?
  4. Pompa nie jest za mała, była przy starym smieciuchu i dawała radę, chyba że nie radzi sobie z ZZ którego przedtem nie było. Instalacja jest cała z CU robiona kilkanaście lat temu i do tej pory wszystko działało jak powinno, po wymianie kotła i przerobieniu instalacji na dwie pompy i 3D zaczęły się cyrki
  5. Sprawdzałem przy ustawieniu na połowie 3D zawór miesza bo podnosi się temperatura powrotu na sterowniku, tylko dlaczego nie chce ciepło dojść do grzejników. A co da 3D prze pompa ? nie będzie tak że będzie pompa wyciągała wodę z powrotu kotła ?
  6. Na zaworze nic nie ma tylko w instrukcji coś jest
  7. Tak 26 to powrót, zawory są za przysłowiową flaszkę 😉 dokładnie w takim ustawieniu pompa pcha na dom ale słychać że ma ciężko, zakręciłem zawory na cześć domu a zostawiłem otwarte tylko na grzejnik w kuchni najbliżej kotła i drabinkę w łazience w kuchni zrobił się gorący w łazience niezbytnio bo już dalej od kotła. Czy 3D nie powinien być odwrotnie to ma jakieś znaczenie, dodam że żadnej strzałki z kierunkiem przepływu na nim nie ma.
  8. To nie jest filtr to jest zawór zwrotny, przy takim ustawieniu 3D jest taka temperatura powrotu
  9. Tak do góry nogami 🤦 prosto za zwrotnym idzie na grzejniki, na dół dochodzi do powrotu
  10. Zawór 3D mial zapewnić ochronę powrotu, temperatura na grzejniki nie koniecznie do kontrolowania są głowice termostatyczne, siłownika na razie nie ma ale docelowo ma być i będzie podpięty pod sterownik, tak się zastanawiam czy czasami tego zaworu źle nie zamontowałem Zawór 3D mial zapewnić ochronę powrotu, temperatura na grzejniki nie koniecznie do kontrolowania są głowice termostatyczne, siłownika na razie nie ma ale docelowo ma być i będzie podpięty pod sterownik
  11. Tak naczynie jest podpięte prosto w osobne wyjście z kotła, reszta tak jak na schemacie. Tak sam sugerując się schematem z internetu Na grzejnikach są głowice termostatyczne, zaworem trójdrożny chciałem zapewnić ochronę powrotu
  12. Naczynie jest wpięte prosto w kocioł, chciałem żeby zawór trójdrożny zapewniał ochronę powrotu i według informacji które znalazłem w internecie miał być zamontowany za pompą
  13. W związku z wymianą kotła tzw. smieciuchu na Technix pell trzeba było przerobić stara instalacje z jedną pompa która obsługiwała CO i CWU. Zostały założone dwie pompy, osobna na CO osobna na CWU, zawory zwrotne plus zawór trójdrożny, wszystko wykonane w CU 28. Kociołek udało się ładnie odpalić wszystko działa ale jest problem z zasilaniem CO, rury na zasilanie grzejników robią się gorące ale grzejniki nie chcą grzać, na grzejnikach zawory termostatyczne otwarte na 5 drabinka w łazience na wolnym przepływie, zawór trójdrożny działa regulacja zmienia temperaturę wody na powrocie. Instalacja została wykonana wg poniższego obrazka.
  14. Nie wiem jak to jest, brat ma kocioł Skamet eko retor 8Kw z palnikiem Batory kocioł w porównaniu do kotlostala jego jest dużo większy a moc niby o 4Kw niższa, co prawda jego kocioł ma już pięć lat, czyżby jakość i moc kotłów poszła aż tak do przodu że takie maleństwo ma 12Kw ? A jakieś opinie odnośnie sterownika zastosowanego w tym kotle ?
  15. Witam zastanawiam się nad zmianą kotła smieciucha na takie coś https://kotlostal.com.pl/kociol-ekomini-moc-12-kw-z-podajnikiem-ekogroszku.html. Do ogrzania dom bliźniak piętrowy, powierzchnia do ogrzania około 90mkw plus CWU 120 litrów stare budownictwo postawione na pustak plus ocieplenie 5cm styropian. Moje pytanie jak sprawuje się palnik SV w tym kotle, czy moc deklarowana przez producenta te 12KW da radę ogrzać mi dom i nie pójdę z torbami przy obecnych cenach ekogroszku ? Oglądałem ten kocioł na żywo i powiem szczerze że jakiś taki mały mi się wydaje jak na deklarowana moc. Na jakim poziomie kształtuje się spalanie tego SV ? Będę wdzięczny za pomoc bo to inwestycja na lata a nie chciałbym strzelić sobie w kolano.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.