Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus GB 072 24 kW głośna pompa obiegowa


EMESSK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Borykam się z problemem głośnej pompy obiegowej w kotle jak w tytule. Wydaje ona dźwięk buczenia o natężeniu sinusuoidalnym. W zasadzie to pracuje ona tak od samego początku, tj. 6 rok. Czy istnieje możliwość wymiany pompy na inną lub wpięcie w obieg dodatkowej pompy w innym miejscu i wyłączenie obecnej? Czy obecna pompa w takim wypadku nie będzie dławić przepływu? Dom 105mkw + garaż z kotłownią 35mkw w jednym obiegu grzewczym. 4 kaloryfery + 80mkw podłogówki (11 pętli na RTL). Wszystko technicznie działa idealnie i spełnia swoje funkcje w pełnym zakresie, ale ten hałas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośrednio winowajcą są RTL 😡 (jak się zamkną brak przepływu) oraz kaloryfery z głowicami termostatycznymi to samo. Upewnij się czy w kotle jest bypass i na jaką wartość ustawiony. Możesz również spróbować otworzyć ma max głowice z jednego grzejnika i nasłuchiwać pracy pompy.

@EMESSK Kto ci tak spierd.... tę instalację na RTL mając kocioł kondensacyjny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkręcę głowice RTL i grzejnikowe na max to hałas jest taki sam. Pompa rezonuje przez ściany na cały dom, mimo że stojąc przed kotłem jest ledwo słyszalna. Nie jest to szum wody tylko buczenie podobne to transformatora dlatego zależy mi na wymianie.

Sterownik jest tak wyregulowany (grzejniki przewymiarowane), że RTL mogą być na max otwarte, a kocioł i tak nie puści wyższej niż zadana temperatury i podłoga jest OK. Co to za bypass, o którym piszesz? Niestety nie wiem o jego istnieniu/zasadzie działania.

Dziękuję za zainteresowanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.