Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cofka spalin, montaż rury ceramicznej, spalanie retortowe.


matyskie90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z kominem i odprowadzaniem spalin.
Problem zaczął powstawać od początku zeszłego roku kiedy to przerzuciłem się z kotła z podajnikiem szufladowego na piec z retortą.
Po kilku miesiącach palenia rura do komina wyglądała jak na zdjęciach niżej. Zauważyłem też, że bardzo szybko tą rurę zjada(prawdopodobnie siarka).
Ostatnio dostałem cofkę spalin do kanału wentylacyjnego i zakopciło mi całą łazienkę. Dobrze, że byłem w domu i czujnik czadu zadziałał.
Myślę, że komin ze starości jest spękany przez co spaliny zostały zaciągnie do kanału wentylacyjnego.

Po lekkim rozeznaniu tematu dowiedziałem się, że przy piecu z retorą często dzieją się takie rzeczy w sensie do komina idą spaliny w niskiej temperaturze przez co powstaje tam dużo wilgoci i komin się "smoli". Od firmy zajmującej się kominami dowiedziałem się, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest montaż rury ceramicznej, która rozwiąże problem cofek spalin.

Macie doświadczenie z rurami tego typu, jak długa jest wytrzymałość takich rur?
Firma twierdzi, że bardzo dużo ludzi którzy zamontowali piec retortowy jest skazana na montaż rur ceramicznych.
Zakładając, że komin ma u mnie 14m impreza wyjdzie mnie około 10tys.

Proszę o porady odnośnie wyjścia z sytuacji i ew. przemyślenia innych opcji
Bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

2.thumb.jpeg.37db17281a64721d79cbc63934a77aab.jpeg 3.thumb.jpeg.1ec9c2eca7501ca3edee71d555d69563.jpeg1.jpeg.4011d7e45a3c103986e9380237fa9803.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.