Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam serwisanta Wielkopolska Junkers


denis911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukiwany serwisant który zdiagnozuje usterkę i ja naprawi. 

Junkers cerapur Smart, kod błędu Ea227. 

Po resecie czasami startuje i chodzi cały dzień, czasem trzeba restartować kilka razy. 

Miejscowi obejrzą kocioł, poczyszcza, skasują kasę i jada. Mam wrażenie że nie mają pojęcia co jest powodem i każą dzwonić dopiero gdy kotła już nie pójdzie resetować. Przypominam że mamy środek zimy a ja nie mam ochoty siedzieć ciągle przy sterowniku i obserwować czy kocioł chodzi czy nie. 

Wielkopolska, Leszno. 

Kocioł ma 3 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten błąd oznacza brak zapłonu ( płomienia palnika)

Przyczyną może być za niskie ciśnienie gazu podawane na kocioł, lub uszkodzenie zaworu gazowego w kotle lub brak zapłonu - czyli elektronika, przewody zapłonowe lub elektroda zapłonowa.

Często taki błąd powstaje na wskutek wilgoci w kotle.

Problem z niskim ciśnieniem gazu należy zgłosić do dostawcy - na gazomierzu jest regulacja ciśnienia zasilającego i tam trzeba regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oznaczenie tego błędu sam znalazłem w necie. Problem w tym że serwisant zamiast sprawdzić wszystko po kolei to kazał dzwonić dopiero gdy pieca nie będzie dało się resetować. 

Powiedział też że szukanie tej usterki polega (jeśli dobrze go zrozumiałem) na wymianie części i obserwacja czy pomogło. 

Do cholery mamy 21 wiek, serwisanci mają różne szkolenia idt. Nie ma naprawdę żadnej metody seby postawić 100% diagnozę zamiast wymieniac części w kotle na chybił - trafił? 

Brać innych serwisantów którzy działają w ten sam sposób nie chce bo nie mam zamiaru wydawać setek złotych na brak ich kompetencji. 

Potrzebuje serwisanta który przyjedzie, zdiagnozuje problem i wymieni uszkodzona część, sprawdzi ciśnienie gazu i wszystko co trzeba by kocioł chodził bezawaryjnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domyślnej obsłudze serwisowej powinno być sprawdzenie ciśnienia gazu ale to parametr mocno zmienny, ew można pograć z gazownią aby podkręcili na gazomierzu, gdyż nie chce działać prawidłowo kocioł, oni teoretycznie powinni to sprawdzić.

Przy obecnych kłopotach z gazem ta usterka może być na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.