Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kociol zywiec 25 kw


mdsolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa!,

 

Prosze o pomoc w ustawieniu kotla Zywiec 25kw z retorta podajnik slimakowy zasyp 120 kg powierzchnia do ogrzania 120 m2 - dom ocieplony grzejniki kermi z glowicami termostatycznymi

 

moje ustawienia

 

Temperatura zadana 55 stopni (w instrukcji jest napisane ze powinno sie grzac w tem. powyzej 55 stopni - sam juz nie wiem :D

histereza kotla 3 stopnie

temperatura zadana CWU 47 stopni

histereza CWU 4 stopnie

czas podawania 16 sekund

przerwa w podawaniu 45 sekund

wentylator ustawiony na nawiew 10% (minimum) klapa wentylatora lekko otwarta

 

kociol chodzi od 20 grudnia i do dnia dzisiejszego wieczor spalil juz prawie pol tony wegla - dziennie wysypuje pelny pojemnik popiolu(pol na pol popiol i zuzel)

 

sterownik ST 37

 

prosze o pomoc w ustawieniu kotla - jak ustawiac kocil optymalnie (wiadomo zeby byl ekonomiczny a zarazem cieplutko w domu :)

 

jak ustawiac kociol w czasie gdy mnie nie ma w domu np na weekend jak mnie nie ma jak przykrecac glowiece przy grzejnikach gdy nie ma nikogo?

 

prosze o pomoc z gory bardzo dziekuje

pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

witaj

 

jesli moge Cie prosic o kontakt, chodzi o ustawienia parametrow pieca

 

 

 

 

 

Witam Państwa!,

 

Prosze o pomoc w ustawieniu kotla Zywiec 25kw z retorta podajnik slimakowy zasyp 120 kg powierzchnia do ogrzania 120 m2 - dom ocieplony grzejniki kermi z glowicami termostatycznymi

 

moje ustawienia

 

Temperatura zadana 55 stopni (w instrukcji jest napisane ze powinno sie grzac w tem. powyzej 55 stopni - sam juz nie wiem :)

histereza kotla 3 stopnie

temperatura zadana CWU 47 stopni

histereza CWU 4 stopnie

czas podawania 16 sekund

przerwa w podawaniu 45 sekund

wentylator ustawiony na nawiew 10% (minimum) klapa wentylatora lekko otwarta

 

kociol chodzi od 20 grudnia i do dnia dzisiejszego wieczor spalil juz prawie pol tony wegla - dziennie wysypuje pelny pojemnik popiolu(pol na pol popiol i zuzel)

 

sterownik ST 37

 

prosze o pomoc w ustawieniu kotla - jak ustawiac kocil optymalnie (wiadomo zeby byl ekonomiczny a zarazem cieplutko w domu :)

 

jak ustawiac kociol w czasie gdy mnie nie ma w domu np na weekend jak mnie nie ma jak przykrecac glowiece przy grzejnikach gdy nie ma nikogo?

 

prosze o pomoc z gory bardzo dziekuje

pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.