Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie siłowników NO do listwy NC


DawidWr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem chciałem zabłysnąć i nie doczytałem opisu podzespołów do sterowania podłogówką. Wygląda to następująco kupiłem listwę SALUS ,siłowniki też SALUS (niestety bezprądowo otwarte kupiłem 11 sztuk) po doczytaniu wszystkiego na temat mojej listwy okazało się że nie ma w niej możliwości przełączenia (wychodziły wersje z taką opcją) Moja listwa to model KL06. Nie mogę tego wymienić, niestety. Wie ktoś czy jest możliwość podłączenia tego jakoś inaczej? Z góry dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy termostaty pokojowe mają opcję NC/NO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wybrac opcje „chlodzenie” zamiast grzanie?

Dobrze ze wybrales NO bo takie maja byc tylko bez sensu ze listwa nie konfigurowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam termostaty pokojowe nie mają opcji NC/NO. Nie ma możliwości przełączania pomiędzy grzaniem i chłodzeniem. Jest to najprostsza werjsa siłownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekb pomysl dobry, ale trzeba sprawdzic czy listwa nie ma kontroli silownikow na zasadzie przeciazenia/zwarcia lub przerwy obwodu. Po prostu mierzy prad i zglasza blad silownika (przekaznik bedzie mial inne obciazenie niz silownik).

Podejrzewam ze nie ma bo to wersja basic.

W danfosie nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może że tak jest, ale raczej jest to zabezpieczenie przed przeciążeniem ,a cewka przekaźnika będzie miała na pewno mniejsze obciążenie jak siłownik , ze względu na różne siłowniki na rynku nie podejrzewam aby producent sterowników zrobił zabezpieczenie bez żadnej tolerancji w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,czas mnie trochę spieszył więc kupiłem nowe siłowniki (tym razem właściwe) no i wszystko działa 🙂 Dziękuje wszystkim za pomoc.Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.