Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak rozmawiać z instalatorem - odwleka naprawę


kaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję Waszej pomocy i porady.

Problem ciągnie się już ponad rok. O usterce instalator został poinformowany ok. 2 m-ce po zakończeniu  montażu.

Były rozmowy o usunięciu usterki i jej skutków ale sprawa jakoś przycichła na ponad rok.

Po ok 14 m-cach zauważyłem, że usterka nie znika a pogłębia się i postanowiłem bezapelacyjnie tym razem aby instalator usunął tą usterkę.

Instalator był, widział i jestem pewny, że zdaje sobie sprawę, że moja reklamacja jest zasadna.

Aby naprawić tą usterkę to trzeba będzie trochę roboty włożyć - może to powód odwlekania.

Przez ostanie miesiące ( ok. 3) naciskam instalatora aby zlikwidował usterkę i skutki - bez skutku.

Odpowiedź jest coś tym stylu:

- pamiętam,  teraz nie mam czasu,  to jaś pilna robota wypadła, jak będę mógł to przyjadę, może w sobotę (kolejną), jak skończę zaczęte roboty, nie mogę powiedzieć kiedy itp...    i tak od ok 3 m-cy.

Jeszce ok. pół roku i minie 2 lata od montażu.

Jak rozmawiać z instalatorem aby zlikwidował usterkę i skutki - proszę i proszę, czekam, nie pieklę się ale bez rezultatu. Już zaczyna mnie trafiać szlag.

Proszę Was  podpowiedzcie,  jak rozmawiać z instalatorem aby wreszcie usunął usterkę i jej skutki.

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gębę to możesz sobie pogadać przy kawce albo przy gorzałce.

Na piśmie oficjalną reklamację na domowy albo firmowy adres z potwierdzeniem odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kaz napisał:

Po ok 14 m-cach zauważyłem, że usterka nie znika a pogłębia się

Co to za usterka może da się ją naprawić jakimś domowym sposobem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jozefg1

- czy ma to znaczenie, ze w umowie nie ma wzmianki o gwarancji na montaż?

- jak ma wyglądać takie pismo?

Godzinę temu, marcus312 napisał:

Co to za usterka może da się ją naprawić jakimś domowym sposobem .

niestety nie.

1. ingerencja w urządzenie - jest na gwarancji (usunięcie skutków usterki)

2. aby zlikwidować przyczynę - najprawdopodobniej - demontaż i montaż na nowo przyczyny usterki - komin

Edytowane przez kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

- a co zrobić w przypadku jak instalator zignoruje pismo i nie odbierze?

Edytowane przez kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,

opisz co reklamujesz, ew. dodaj zdjęcia jak nie potrafisz opisać i tyle.

Zacznij polubownie to może coś ruszy.

Generalnie jak sprawa trafi do sądu to nie spodziewaj się cudów, 2-4lata to normalny czas na takie sprawy.

Jak usterka jest upirdliwa a majster nie chce robić  to możesz wziać rzeczoznawcę + ekipę w celu naprawy, wszystkie faktury bierzesz i potem w sądzie będzisz dochodzić swoich roszczeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, piastun napisał:

Zacznij polubownie to może coś ruszy.

Dziś rozmawiałem - czekać, nie  ma czasu - a miał przyjechać w sobotę ale gaz puścili i musiał jechać 🙂

Najprawdopodobniej jest taka usterka:

33 minuty temu, piastun napisał:

Jak usterka jest upirdliwa a majster nie chce robić  to możesz wziać rzeczoznawcę + ekipę w celu naprawy, wszystkie faktury bierzesz i potem w sądzie będzisz dochodzić swoich roszczeń.

Najprawdopodobniej jest taka usterka:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.