Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sekom technix pel 9 kw. Jakie nastawy. Argos maxx


przemeks19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Powiadom piec sekom technix pel 9kw.

Sterownik argos Maxx

Jakie macie nastaw?

U mnie komora jest bardzo ciemno szara, z palnika mi wywala bryły peletu które jak zgniotę zamieniają się na pył ale jak tu wiedzę filmiki to cała komora jest jasno szara nie ma tych brył w popielniku

Dmuchawę mam na 65

Podawanie na 5 sekund 

Przerwa 8 sekund.

Płomień jest wąski mocny wystający za palnik,dotyka przeciwnej ścianki i unosi się do góry. 

Pellet dobry,firmy envun

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez przemeks19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • przemeks19 zmienił(a) tytuł na Sekom technix pel 9 kw. Jakie nastawy. Argos maxx

Nastawy wyjściowe są na naklejce na kotle jakby ktoś nagrzebał. 

Ogólnie musisz podnieść nadmuch (70-72) i nieco mocniej rozciągnąć pauzę.

Ten mały palnik ma też inny przesyp, stąd podawanie raczej 8-10sekund i nie krócej i do tego dobrać pauzę

Mam nadzieję, że wygaszania nie przestawiales. Tam powinno być 400-450sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to beznapięciówka to tak, można podłączyć.

Z tyłu jest takie wyjście pod zwykły termostat pokojowy.

Domyślnie układ podłogowy to zawór nr.2. jak tam zalaczysz sterowanie pogodowe to nastawy krzywej są wyjsciowo dla układu podłogowego.

 

W oknie zawór 2 masz także aktywację termostatu pokojowego Oraz nastawę o ile obniżyć temperaturę za zaworem gdy termostat pokojowy osiągnie nastawę. Wartość jakiegoś obniżenia to plynne zmniejszenie temperatury za zaworem z ciągła pracą pompy. Przy nastawie obniżki na 0st.C rozłączy natomiast pompę jak ktoś tak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Sprawdzisz czy to jest beznapięciowka?

Tam z tyłu są 2 wejścia. Termostat pokojowy i termostat pokojowy podlogowka. Pod które wpiąć?

I ten termostat ma niebieski i brązowy kabel. Które do którego gniazda w sterowniku?

Pogodowki nie mam podłączonej. Muszę mieć podłączona?

Edytowane przez przemeks19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z podłączeniem termostatu ogarnięty i podpiąłem pogodowke.

I tu mam pytanie. Dlaczego w momencie gdy np. w pomieszczeniu mam osiągnięta temperatur ponad ta co było zadane na termostacie i termostat się rozwarł to pogodowka nie pozwoliła się całkowice przymknąć zaworowi czterodrogowemy tylko puszczała dalej ciepłą wodę na podłogę?

Przecież termostat powinien poinformować piec że już. Ile trzeba grzać.

Na dworze było 9 stopni teraz jakoś. Dopiero jak koło południa zobaczyłem to zawór się przymknął bo na dworze była wyższa temperatura

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia, co pan ustawił

Pogodówka wylicza swoja krzywą grzania

 

Dodatkowo jak zadziała termostat, to pan decyduje, co się dzieje.

Domyślnie po aktywacji termostatu pokojowego jest obniżenie nastawy o 5st.C od aktualnie wyliczonej z pogodowego, stąd zawór może się jedynie przymykać. Przy wartości zadanej jako 0st.C korekcji termostatu pokojowego nastąpic może wyłączenie pompy za zaworem, jeżeli tak bardziej pasuje lub nalezy ustawic wyższą obniżkę przy termostacie np. 10st.C jak ma się płynnie przymknąc z zachowaniem pracy pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.