Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zakup czystej energii


rodorPL

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, że dystrybutorzy instalacji już zaczęli myśleć o przedsiębiorcach. Czy można już wylizingować taką instalację? Albo lepiej czy od właściciela dużej instalacji można np. kupić zieloną energię? To mega ciekawe i podejrzewam ze dużo tańszy jest taki prąd niż ten z tradycyjnej/konwencjonalnej elektrowni czyli z brunatnego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wiem o co kaman ale do mojego drugiego domu ostatnio przepisywałem licznik na siebie i problem z wyborem taryfy więc zaznaczyłem prąd ekologiczny co kolwiek to znaczy w jednym kablu idą wszystkie ? no ciekawe ciekawe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ty pleciesz coś ale po co ? wejdź na stronę mój tauron pobierz wnioski tam masz linki i wybierz sobie taryfę jaką chcesz a masz ich tam od liku z serwisantem takim i takim oraz jaki prąd i ile koszt miesięczny i między innymi masz tam jak na tacy prąd eko i on ma najtańsze opłaty abonament czy jak to dziadowstwo się tak nazywa ale koszt 17 zł  potem w górę idzie reszta , zreszta sam sobie sprawdź

 

TS_GD_WOZ_ODZ_E.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 14:12, Paragłaj35 napisał:

Już coś się dzieje w tej kwestii, też się rozglądam. Sam mam hurtownie materiałów budowlanych i widzę co się dzieje z energią. Rachunki rosną z roku na rok, w tym roku przywalili 20%. Rachunki za prąd stanowią istotny element kosztów funkcjonowania mojej firmy. Tez rozpytywałem i aktualnie rozmawiam z Synergio. Mogę wyleasingować od nich całą instalację bez udziału własnych środków – pierwsi maja taka ofertę bo w innych firmach te 20-30% wartości trzeba wpłacić. Będzie ona pracować na dachu 15-20 może 30 lat a moje rachunki przez ten czas będą o 20 % niższe. Potem mogę wykupić instalacje w zależności od momentu za niską kwotę. Nie ukrywam ze jest to sensowna propozycja ale jeszcze będę konsultował.

 

Niesamowite po 30latach będziesz mógł wykupić od nich elektrosmiecie ze swojego dachu!

Jednak błędem było wypchnięciem rynku dopalaczy do podziemia! Wtedy przynajmniej można było określić co jest substancją czynną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podają jakie warunki trzeba spełnić aby było to eko?

W tej taryfie Eko dostajesz certyfikat, że Teoj prąd jest ekologiczny. Ciekawe jak filtrują elektrony które dostają się do domów, które wybrały energię eko by docierały tylko te z eko energii. Poza tym jest tam opłata stała w wysokości kilkunastu złotych. Zresztą jak w większości taryf. W jednej taryfie tylko brak opłat stałych. Jest to „Taryfa sprzedawcy” jest na samym jak wybieramy taryfę. Nie podpisujemy też w niej lojalki na 2-3 lata jak w innych taryfach. Przy okazji taryfy z gwarancją ceny nie gwarantują stałej ceny prądy w czasie trwania umowy. Przerabiałem temat na początku roku i mnie najtaniej wyszła „Taryfa sprzedawcy” niż te z upustami. Liczyłem dla mojego z użycia 400-450 kWh miesięcznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.