Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec gazowy jednofunkcyjny a stara instalacja


Strattus

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zabraknie prądu, i kocioł jakimś cudem podgrzeje ok 100 l wody w nim z temperatury powiedzmy ok 50-55C do 100C (nie możliwe praktycznie), to ciśnienie nie wzrośnie bo od tego jest przepona, a przy 100 C otworzy się  zawór schładzający dwufunkcyjny, wypuści trochę wody z pieca i dopuści zimnej. Można też nie dopuszczać zimnej, jak ktoś boi się o kocioł, że np. pęknie.  Jakby coś ni zadziałało, są jeszcze 3 zawory bezpieczeństwa w różnych miejscach. Ostatnio to testowałem - zakręciłem odbiór ciepła i ostro napaliłem. Zawór się otworzył, wypuścił gorącą wodę, dopuścił chłodniejszej i tyle. Ciśnienie o około 0,1 bara podskoczyło jedynie przy tych 100C. Także w zasadzie wg mnie i w moim przypadku np. UPS jest zbędny. 

Mogłem też zrobić inaczej - dołożyć gazowy i zostawić układ otwarty i nic nie robić. Z tego co wiem gazowe ACV HRE eco na układzie otwartym moga pracować z powodzeniem, ale ja jednak wolałem układ zamknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.