Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana pieca problem z podłączeniem


Sandomierz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na forum.

Wcześniej miałem podłączony piec dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem wody z otwartą komorą spalania Ferroli Domina Oasi  24

Instalacja zrobiona w PEX skręcana

Wypuszczone przewody wychodzące ze ściany nie pasowały do nowego pieca . Nowy piec de dietrich mcr/ii 24/28 bic 40l z zamkniętą komorą spalania był dużo większy zamontowałem go sam z braku w tamtym czasie hydraulików przyjechał serwisant i go uruchomił.

Nowy piec miał tylko cztery podłączenia co wyjście i wejście i cwu to samo, stary miał jeszcze piąte recylkulacje i to pozostało wolne nie podłączone do nowego pieca zamknięte zaworem.
Piec ten pracował ponad 10 lat bardzo oszczędny i bezawaryjny .
Umawiałem się z serwisantem na przegląd pieca zawsze przed sezonem grzewczym i nie dojechał z braku czasu i tak zeszło 10 lat
Wziąłem się sam za wyczyszczenie i przegląd pieca zamontowałem separator cząstek który mi wyłapuje rdzę z grzejników stalowych mam zamiar jeszcze przepłukać instalacje i ją ponownie uzdatnić inchibitorem .
Budując dom samodzielnie nie podjąłem się sam wykonać elektryki i hydrauliki .
Dom mam 100 m kw z poddaszem na dole ogrzewanie podłogowe na górze grzejniki stalowe w kotłowni dwa rozdzielacze jeden na c o drugi na cwu podłogowka bez żadnej możliwości regulacji .

Na poddaszu wyprowadzone  łazience  

Do tej pory sam włączałem kocioł ręcznie i jakoś to działało 

Zamontowałem programator do pieca i teraz uczę się na nowo jak zgrać ogrzewanie podłogowe z dużą swoją bezwładnością a grzejnikami da poddaszu.

Podczas budowy ogrzewania zostało sporo części których hydrauliki z łapanki nie umiał ich zastosować.

Nie mam cyrkulacji cwu, ze starego pieca mam dobre dwie pompy wilo  i się zastanawiam czy da się dorobić wymuszony obieg cyrkulacji żeby woda w rozdzielaczach była ciepła na poddaszu i nie musialbym spuszczać pary litrów wody .

I tu moja wiedza hydrauliczna się kończy , czy wystarczy wpiąć pompę  w zasilanie CWU  za wyjściem z piecai  włączyć ją  kiedy będę  chciał korzystać z ciepłej wody na poddaszu?

Na poddaszu w łazience mam zamontowane  niestety zabudowane za wanną dwa rozdzielacze jeden do rozprowadzenia C O do grzejników drugi do wody w łazience


Nie wiem czy wyjście podłączenia recyrkulacji do pieca Ferroli dotyczy CO czy CWU?


Nie umiem wstawiać zdjęć na forum a pisze z tableta
 

Prosiłbym o kontakt osoby które chciałaby mi pomóc i rozjaśnić sytuację w całej mojej skopanej hydraulice w domu
tel 502080438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.