Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimne grzejniki na piętrze.


Krzysztof1982

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam szybkiej pomocy. Dzień wcześniej piec musiał być wygaszony bo monter instalował nowy kaloryfer. Uzupełnił wodę ja rozwaliłem i przez cały wieczór było ok. Budzę się rano i wszystkie kaliryfery zimne piec działa normalnie temperatura na czujniku pokojowym ma 24 a temperatura aktualna 21 okazało się że pompa c.o była zapowietrzona i ruszyło. Ale na piętrze tylko w 2 pomieszczeniach kaloryfery są gorące w 2 pozostałych zimne jak od powietrza to w żadnym nie leci ani powietrze ani woda. Może za dużo wody upuscilem przy odpowietrzaniu pompy c.o?? Co może być przyczyną?? Może wody brak tylko czy muszę znowu wygaszać piec i uzupełniać wodę w piecu?? Nie ma innego sposobu?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek sprawdził zawory - być może grzejniki mają pozamykane zawory. Jak z zaworami jest ok to mało wody w układzie - dopuść aż będzie ok. Co do dopuszczania to zależy jak masz instalację zrobioną, ale najbezpieczniej  będzie wygasić kociołek i dopuścić wody. A to jak odpowietrzałeś pompę co? Co to za pompa - nowoczesne pompy same się odpowietrzają, a te klasyczne potrzebują odkręcić śrubkę na środku i wypuścić powietrze - można też włączyć pompę na wyższy bieg żeby przepchała te powietrze gdzieś w górę. Ale raczej mi to wygląda na brak wody w układzie - jak masz naczynie wyrównawcze to lać aż wyleci górą, a wcześniej upewnić się, że wszystkie zawory do grzjeników otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.