Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polozenie rur CWU w budynku bez izolacji poziomej fundamentu


bouwenkopen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam instalacje CWU oraz ogrzewanie podłogowe. Jedno z pomieszczeń to dobudówka i ewidetnie niema izolacji poziomej fundamentu oraz sciana nosna wynosi jedynie 10cm.  Obecnie rurki z wodą położyłem jak na rysunku, ale zdecydowanie boje sie ze rury mogą przymarznąć. Fundament jest na tyle slaby ze widac jak zaciąga wodą. Naprawa izolacji poziomej nie wchodzi w gre bo z drugiej strony jest działka sąsiada. Myślę czy nie dać taśmy dylatacyjnej ta niebieska wzdłuż tej ściany (pod ziemia mam na mysli)  Instalacje robie w Holandii , tutaj raczej mrozów niema -10 to max co sie moze zdarzyc. Robie ogrzewanie podłogowe i myślę że jeśli dałbym tuż przy ścianie rurki od podłogówki to nie martwiłbym się o przymarznięcie, ale niechce też aby zimna woda była odczówana jako ciepła i niechce ich dawac za blisko. Oczywiście daje styropian 2cm . Myślę też czy nie dać tego paska grzewczego który w razie czego dogrzeje rure na wypadek zamarznecia. 


Proszę o porady. 

Pozdrawiam 

ppk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.