Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec ekogroszek grzejniki i podlogowka


jarekvip99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam piec na  ekogrosze i ogrzewanie troszke grzejniki  i okolo  80 metrow kwadratowych podlogowki. Na zasilaniu  grzejnikow zawor czterodrozny wiec moge ustawic recznie temperature na grzejniki natomiast na zasilaniu podlogowki zawor  trojdrozny ghose reczny i nie moge nim zmiejszyc temp na podlogowke jedynie jak na skali zmniejsze to maleje przeplyw na rotometrach na rozdzielaczu a temp taka sama zasilania. Co jest nie tak? Do tego mam termostaty pokojowe i listwe sterujaca i silowniki na rozdzielaczu ale pompe obiegowa do podlogowki mam na piecu a nie na rozdzielaczu. Gdy listwa zamknie wszystkie silowniki i podloga nie grzeje to pompa caly czas chodzi od podlogowki i mimo zamknietych silownikow to czuc ze pcha wode na najbliższa i najkrotsza pentle gdyz tam podloga zawsze ciepla. Czy to jest ok i nie wplywa na wieksze straty  w spalaniu? Pompa podlaczona do sterownika pieca ale wiem ze do mojej listwy sterujacej podlogowki Salus SL06 moge dokupic modul dn ktorego podlacza sie pompe i gdy zadna petla nie grzeje to wylacza on pompe tylo czy calkowicie? Czy wtedy to bedzie lepsze rozwiazanie? Rozumiem ze wtedy pompa jest podlaczona tylko do tego modulu a nie do sterownika pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobnie masz zle przesłonę w tym 3d , sciągnij  pokrętło i zobacz w jakiej pozycji jest nacięcie na czpieniu  kiedy zawór jest ustawiony na w połowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.