Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia kotła Lumo ster. ecoMAX860P3-C z palnikiem KIPI


andfandroid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Posiadam do ogrzewania 160m2 powierzchni domu kocioł pelletowy firmy LUMO 20kW z palnikiem KIPI o mocy 26kW.

Sterownik jaki wspomaga pracę kotła to PLUM ecoMAX860P3-C z przystawka internetową ecoNET300

Ostatnio zakupiłem sterownik firmy TECH st-292v3 no i tu zaczął się problem....

Sterownik zainstalowałem w salonie aby czuwał nad zadaną temperaturą. Podpiąłem go na złączach COM i NC przewodami wiodącymi do sterownika w piecu i tam na złączach 44 i 45 do sterownika

Temperaturę ustawiłem w pomieszczeniu na zadaną 24 stopnie w dzień i 22 w nocy

W sterowniku dokonałem zmiany w ustawieniach serwisowych kotła :

- wybór termostatu na uniwersalny

- funkcja termostatu na wyłącz wszystko

Efekt jaki chciałem uzyskać to taki aby po osiągnięciu temp 24 stopni w salonie nie włączała się pompa mieszacza do ogrzewania podłogowego

W "realu" to temperatura w salonie spadła poniżej zadanej a piec nie uruchomił się i osiągnął temp. 30 stopni a zadana jest 64 stopni.

Nie uruchomiła się także pompa na podłogówce co skutkowało dalszemu ochładzaniu się temp. w salonie.

Proszę o radę co robię źle i jakie powinny być  prawidłowe ustawienia

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie zimowym ciężko było czekać z założonymi rękami więc sprawdziłem całą sieć kablową prowadzącą z kotłowni do czujników pokojowych bo już nie miałem pomysłu co jest nie tak. Wszystko sprawne i takim rozumowaniem znalazłem się przy sterowniku który okazał się wadliwy. Złącze 44-45 było "zimne". Płyta sterownika uległa uszkodzeniu więc dzisiaj wymieniłem sterownik na nowy. Ten sam model ecoMAX860P3-C.

Oczywiście teraz muszę go ustawić

Jest na forum specjalista który pomoże mi w ustawieniach pieca pelletowego z tym sterownikiem?

Pozdrawiam

Ustawienia jakie w dzisiejszym dniu zastosowałem:

temp Kotła : 65  ,temp mieszacza CO : 35, temp CWU : 51 , tryb regulacji Fuzzy Logic A-5 B-40 C-15 ( takie ustawienia podał mi montażysta który kiedyś montował mi kocioł)

Na tyle się znam i tyle zdołałem sam ustawić co do reszty to zdaję się na waszą pomoc...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawieniach serwisowych kotła :
- wybór termostatu na uniwersalny
- funkcja termostatu na wyłącz wszystko

Wybór termostatu wybierasz z listy nazwe sterownika, on ma pracować jako termostat.
Funkcja termostatu należy włączyć

Sprawdź wtedy jak się. Będzie zachowywał

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od razu przełączyłem wybór termostatu na kotle na uniwersalny tylko że z funkcją wyłączenia pompy. Termostat pokojowy ma histerezę 1 stopnia.

Jaka jest różnica między ustawieniem termostatu jako wyłączenie pompy a wyłączeniem wszystkiego?

Jakimi ustawieniami warto się jeszcze zainteresować ?

Posiadam palnik kipi o mocy 26 kW a piec jest 20kW - czy dobrze zrobiłem ustawiając palnik w ustawieniach serwisowym 4096 na palnik o mocy 20kW??

1013062414_Screenshot_2021-01-26ecoNET.thumb.png.c04f1e70cf095937a23f0d8e8876cfb6.pngCo z tymi ustawieniami?

 

 

Słyszałem też o ustawieniach Fuzzy Logic że można je modyfikować

682197946_Screenshot_2021-01-26ecoNET(1).thumb.png.c02d134b18178acd0670f44b2e3ca60e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, andfandroid napisał:

Jaka jest różnica między ustawieniem termostatu jako wyłączenie pompy a wyłączeniem wszystkiego?

W tym ustawieniu od termostatu wyłączy się i pompa i palnik, ale we wcześniejszym poście pisałeś, że chciałbyś, żeby pompa pracowała po wygaszeniu, więc powinieneś ustawić "wyłącz palnik" .

 

42 minuty temu, andfandroid napisał:

Posiadam palnik kipi o mocy 26 kW a piec jest 20kW - czy dobrze zrobiłem ustawiając palnik w ustawieniach serwisowym 4096 na palnik o mocy 20kW??

Jeśli kocioł będzie miał problem z uzyskaniem temperatury, zawsze możesz ustawić właściwy palnik, chociaż uważam, że przy wymienniku 20kW powinien sobie poradzić tak jak ustawiłeś.

Myślę, że temperaturę załączenia pompy powinieneś podnieść, ale to indywidualne ustawienie.

Czy histereza pomieszczeń 1 stopień to nie za dużo? Dom szybko się nagrzewa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histerezę zmniejszyłem na 0.4 stopnia bo spadek jest odległy w czasie a więc i nagrzewanie będzie tak samo długie ?

Jaka wg. Ciebie powinna być ta temperatura startu CO??

Podczas pracy na ustawieniach termostatu - wyłącz pompę- kocioł podczas swojej pracy nie włącza pompy CO ale CWU dogrzewa w miarę możliwości.

Po przełączeniu na wyłącz palnik nie wystąpi tak czasem sytuacja że kocioł będzie tak długo czekał żeby się rozpalić i dogrzać wszystko jak zezwoli na to termostat uniwersalny?? Co wtedy z temp CWU będzie osobno dogrzewana jeżeli spadnie temp. na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jaka jest różnica pomiędzy tym trybem co ja włączyłem czyli wybór wyłączenia pompy od wyboru wyłączenia palnika- pomijając sam fakt ich fizycznych odłączeń poprzez zestyk termostatu??

Piec w ustawieniu wyłączenia palnika będzie się włączał rzadziej?

Czy i ta opcja i ta powodują te same zamierzone oszczędności rozpaleń kotła?

 

A co z tą temp. startu CO? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spieki no to właśnie są i nie wiem czy to problem z przeważaniem żeby zrobić to jeszcze raz czy coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jeszcze ponownie przeważanie może zasypuje podajnik i z tego te spieki się robią, a może to słaba jakość pelletu ale mam go już długo i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby były spieki.

Dziękuję za wstępne wskazówki, zastosuję się i prześlę odpowiedni raport ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.