Skocz do zawartości

skibson20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Posiadam piec Defro bio slim 15 kw. Aktualnie piec ogrzewa wstępnie dom w którym nie mieszkamy jeszcze. W domu wszędzie ogrzewanie podłogowe. Temperatura zadana na piecu to 65 stopni, histereza 10stopni. Piec dochodzi do zadanej i przekracza ja więcej niż 5 stopni czyli dochodzi tak do 72 i się wygasza. Problem polega właśnie na tym że po wygaszeniu musi się rozpalać i tak w kółko. Na serwisie mówią że tak ma być. Wydaje mi się że nie jest to optymalne dla pieca, bo rozpala się ok 12 razy na dobę,, przez co spala też więcej niż jakby pracował równo i podtrzymywał temp. Są to moje pierwsze doświadczenia z piecem na pellet. Proszę bardziej doświadczonych o o podzielenie się własnymi doświadczeniami oraz sugestie co zmienić by pięć lepiej pracował. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna praca.
Masz za mały pobór ciepła z kotła, aby chodził w pracy ciągłej.

Pierwsza propozycja to zmniejsz MOC kotła o na 50% (Menu Instalatora->Moc kotła), będzie wolniej dochodził do zadanej i rzadziej przechodził w stan czuwania.
Kocioł będzie pracował maksymalnie na 7-8kW i "wybieg" temperatury nie będzie już taki duży co pozwoli na delikatniejsze osiąganie temp. zadanej.
Czyli sterownik wcześniej zareaguje i zejdzie do fabrycznej minimalnej mocy 5,6kW, piec wydłuży swoją pracę.
Druga sprawa możesz użyć tygodniówki i ustawić piec aby rzadziej się uruchamiał (średnia propozycja).
Trzecia sprawa to już zabawy w menu serwisowy i obniżenie mocy minimalnej kotła do np. 3,6kW. (niżej nie zalecam schodzić)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz wydajność podajnika.
A bez tego robienie, przestawianie czasów jest niczym wróżenie z fusów.
Jeżeli pellet spala się dobrze na pył to wystarczy podać na forum wartość która widnieje w menu serwis->kontrola paliwa->kalibracja podajnika->wydajność podajnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.