Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zamontować zawór czteodrożny


Bog13346

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc Posiadam instalację co w układzie otwartym ,kocioł węglowy dolnego spalania.Instalacja bez pompki .Ogrzewam 120m budynek dwu piętrowy.Rury stalowe na wyjściu i powrocie 1 1/4 cala Czy jest możliwość zamontowania w takim układzie zaworu czterodrożnego bez montażu pompki .Producent kotła zaleca montaż takiego zaworu proszę o jakiś schemat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dość dużo inwestycja do tej pory ogżewałem kotłem sas z nadmuchem 12 Kw .Kocioł po 11 latach skorodował , pracował na niskiej temperaturze .W obecnym 8 kw staram się nie schodzić poniżej 60 st .Przy takiej temperatuże chodzi idealnie mało dymu niskie spalanie ,wiadro węgla 20 litrowe 12 g spokoju .W domu za gorąco czy można to rozwiązać inaczej bez tak dużych kosztów dzięki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz schemat. Niestety musisz zainwestować trochę kasy aby to zrobić.
Można obniżyć koszty posiłkując się używanymi częściami. Jakąś tam pompę CO już posiadasz więc możesz ją wykorzystać. Na OLX lub Allegro możesz szukać używanych pomp, zaworów 4D,oraz innych potrzebnych części.Czasami trafiają się nówki sztuki bo komuś zostało,zmieniły się plany co do źródła ogrzewania i chce to sprzedać.Resztę niestety musisz kupić. c76e914c48f6b74762ecc6e8db3426ec.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.