Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek z podłogówki


ChrisTom

Rekomendowane odpowiedzi

Moich perypetii z odpaleniem długo nieużywanej instalacji CO ciąg dalszy.

Niestety pojawił się wyciek, zaczęło spadać ciśnienie na kotle (po ok 2 dniach od ponownego nabicia). Metodą eliminacji ustaliłem, że wyciek pochodzi z krótkiej pętli podłogówki zrobionej w łazience ok 10m2. Zasilane wzięte z rozdzielacza grzejnikowego poprzez zawór RTL.  Odkręciłem przewody, wkręciłem korki do rozdzielacza i ciśnienie przestało spadać. Z kolei z podejrzanego obiegu wydmuchałem wodę, nabiłem powietrzem z manometrem i bingo.

Teraz pozostaje wykrycie miejsca dziury. Czy są jakieś metody bez specjalistycznego sprzętu? Google zaspamowany jest firmami z termowizją, gazem znacznikowym, akustyką i miernikami wilgotności. Próbowałem stetoskopem usłyszeć jakiś świst, ale bez skutku.

Łazienka znajduje się na piętrze, sufit pod nią zakryty kartonem, podłoga w łazience pokryta jest terakotą. Na ścianie łazienki znajduje się szafka z rozdzielaczem, z którego ta podłogówka jest zasilana. Pod szafka jest szacht z rurami idący do kotłowni na parterze. Mam wrażenie, że wyciek jest blisko szafki, ponieważ w tym szachcie szybko pojawiała się wilgoć po ponownym nabiciu instalacji i włączeniu grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to chyba tylko termowizja. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termowizja najszybsza. Na aliexpress są kamerki. Taka za 400zl już można podziałać.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.