Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co sterować termostatem pokojowym?


szczerba

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie mi proszę co będzie bardziej efektywne dla kotła na pelet.

Wykorzystanie termostatu pokojowego i sterowanie włączeniem/wyłączeniem kotła czy włączeniem/wyłączeniem pompy CO?  Jeśli pompy to jak rozwiązać ew. zbytnie podnoszenie temperatury w kotle podczas pracy w podtrzymaniu gdy instalacja nie odbiera ciepła (ustawieniami podtrzymania, czy sterownik kotła sam dobiera parametry w zależności od tego gdzie podłączę termostat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest zapalarka w kotle na pellet żeby odpalać kocioł wtedy gdy jest na to zapotrzebowanie. Praca w podtrzymaniu to raczej kocioł na ekogroszek. Według mnie termostat i sterowanie odpalaniem/wygaszaniem kotła na pellet to najlepsza "opcja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile tych odpalen jest, jeżeli jest ich dużo to w twoim przypadku @szczerba kociołek moze również pracowac w nadzorze i zalaczona pogodowka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom @radik81 i @Kazio321 !

Nie pozostaje mi zatem nic innego jak zrobić próby po zamontowaniu "pokojówki".

Popracuje najpierw na wyłączaniu pompy i odpowiednim ustawieniu "podtrzymania" żeby temperatura kotła nie rosła.

Po tygodniu zmienię na wyłączanie kotła (ciekaw jestem ile razy odpali kocioł co ma znaczenie dla zapalarki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.