Skocz do zawartości

Tomasz1974

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Tomasz1974

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Poszło. Sterownik pokojowy Salus 091(tx) wymaga podłączenia do zasilania 230V (mimo podłączenia beznapięciowego) oraz podłączenia do styków beznapięciowych NO i COM.
  2. Zrbię to jutro rano, bo gdyby się nie udało to mi dzieci w nocy zamarzną. Na razie dziękuję za pomoc ale jeszcze się odezwę.
  3. Napięcia pod stykami z opisem termostat pokojowy nie ma. Tak jak pisałem są to styki beznapięciowe. 230V jest w innym miejscu, na wejściu przewodu zasilającego, zaraz za włącznikiem głównym. Tam też podłączyłem sterownik (teraz jest odłączony).
  4. Pytanie mam następujące: Czy odbiornik powinien mieć podłączenie do napięcia 230V i jednocześnie do styków beznapięciowych?
  5. Panie Andrzeju: Nie wiem, czy dobrze rozumiem co piszesz. W moim piecu (Elektromet EKO KWP 25) z prawej dolnej strony - na wysokości kolan znajduje się czarna skrzynka, na której opis informuje do których styków podłączyć odbiornik termostatu pokojowego. Zrobiłem według instrukcji (styki NO i COM odbiornika). Nie zapaliło się żadna dioda - zresztą to jest styk beznapięciowy, więc czemu miałaby się palić? W tej samej czarnej skrzynce jest też info, gdzie znajdują się styki napięciowe. Po podłączeniu 230V do styków L i N wszystko chodzi- tzn. wydaje się, że chodzi bo piec się już nie załącza - pozostaje w podtrzymaniu. Pierwotnie wspomnia wcześniej styki beznapięciowe w Czarnej skrzynce na piecu - były zwarte zworką - jako, że nie było termostatu. I co dalej?
  6. Bezprzewodowy regulator pokojowy salus 091FLRF. Termostat ma 2 opcje podłączenia do pieca: Sposób beznapięciowy i napięciowy. Po podłączeniu do pieca, do styków beznapięciowych (tylko) na odbiorniku nie świecą się żadne diody (jest dwie- jedna, czerwona, to wskaźnik zasilania, a druga, zielona, wskaźnik pracy - w tym czasie na nadajniku też pojawia się symbol kręcącego wiatraczka, tzn. że w tym czasie piec powinien pracować). Po podłączeniu do styków napięciowych diody się palą, jest współpraca pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem - piec zachowuje się dziwnie. Po pierwsze gaśnie dioda pompki c.w. (oczywiście pompka też nie pracuje) - temperatura pieca rośnie o kilka stopni, a po dłuższej chwili (naprawdę długiej) wolno spada. Jednak piec się nie załącza, mimo, że temperatura ustawiona na piecu (podobnie na termostacie pokojowym) jest niższa niż zadana. To tyle. Myślałem już o zwarciu w odbiorniku termostatu wyjścia beznapięciowego (przy podłączeniu napięciowym) A może trzeba podłączyć i do 230V i do wejścia beznapięciowego w piecu?
  7. Witam jestem tu pierwszy raz. Mam problem z podłączeniem termosatu pokojowego bezprzewodowego firmy Salus do pieca ELEKTROMET eko kwp 25. Podłączyłem do sterownika do styków beznapięciowych - to nie świeci się żadna lampka. Podłączyłem do styków napięciowych (jest też taka opcja) to nie reguluje piecem., Piec dąży do ustawionej na nim temperatury. Czy muszę podłączyć jeden przewód do 230V a jakiś inny do styków beznapięciowych? Nic takiego nie wyczytałem w instrukcji termostatu. Może ktoś jest mi w stanie pomóc. Tomek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.