Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik ST 28 z pid

marcinek75

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wejdziesz w menu Instalatora wpisując kod 0012 ( zera a na końcu cyfra 12) nie ma możliwości takich ustawień? W ST81 z PID jest taka możliwość. Ja ustawiałem rozpalanie 300*C ale można np 250*. Normalne palenie zależnie od temperatur zewnętrznych , jak ciepło np. 120-140*. Jak zimno, 180-200*C. Musisz obserwować początkowo temperaturę wody. Jeśli PID będzie przeciągał temperturę , musisz zmniejszać drugi parametr. Np. ustawiłeś 200*C i ciągnie w górę, potrzeba zmniejszyć na 160-180*. Taka zabawa, ale potem samo działa:) Nadmuch miałem na 30%.

Jeśli nie ma możliwości ustawień w ogóle, ja bym dał na początek 250*C. Ale to dyskusyjne bo na szybkie rozpalenie może być mało i kocioł dłużej będzie dochodził do zadanej.  Potem po rozpaleniu to znowu będzie za dużo bo PID będzie dążył do utrzymania takiej temperatury i w efekcie mamy przeciąganie.

• 3 tygodnie później...

Nie ma możliwości ustawienia tego o co pyta autor postu, mam ten sam sterownik, nawet po wejściu w ustawienia instalatora, nie ma możliwości ustawienia temperatury spalin rozpalania. U siebie zauważyłem że przy rozpalaniu przeciąga zawsze do około 300 stopni, później mam ustawioną temperaturę spalin 250 stopni, ale to zwykły zasypowiec, do tego żeliwny 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.