Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik ST 28 z pid


marcinek75

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wejdziesz w menu Instalatora wpisując kod 0012 ( zera a na końcu cyfra 12) nie ma możliwości takich ustawień? W ST81 z PID jest taka możliwość. Ja ustawiałem rozpalanie 300*C ale można np 250*. Normalne palenie zależnie od temperatur zewnętrznych , jak ciepło np. 120-140*. Jak zimno, 180-200*C. Musisz obserwować początkowo temperaturę wody. Jeśli PID będzie przeciągał temperturę , musisz zmniejszać drugi parametr. Np. ustawiłeś 200*C i ciągnie w górę, potrzeba zmniejszyć na 160-180*. Taka zabawa, ale potem samo działa:) Nadmuch miałem na 30%.

Jeśli nie ma możliwości ustawień w ogóle, ja bym dał na początek 250*C. Ale to dyskusyjne bo na szybkie rozpalenie może być mało i kocioł dłużej będzie dochodził do zadanej.  Potem po rozpaleniu to znowu będzie za dużo bo PID będzie dążył do utrzymania takiej temperatury i w efekcie mamy przeciąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie ma możliwości ustawienia tego o co pyta autor postu, mam ten sam sterownik, nawet po wejściu w ustawienia instalatora, nie ma możliwości ustawienia temperatury spalin rozpalania. U siebie zauważyłem że przy rozpalaniu przeciąga zawsze do około 300 stopni, później mam ustawioną temperaturę spalin 250 stopni, ale to zwykły zasypowiec, do tego żeliwny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.