Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik plus,


Sebastian1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od niedawna jestem "szczesliwym" posiadaczem pieca z palnikiem sv200 i sterownikiem Agros Pid Plus,i właśnie z tym sterownikiem mam problem .Chodzi oto ,że po ustawieniu temperatury piec osiąga tem zadaną ale jej nie przekracza i nie wchodzi w uśpienie .Servis kazał zwiększyć dawke ,też to nic nie dało. Zauważyłem też ,ze po ustawieniu czasu pauzy ,pauza nie jest taka jak usawiona tylko o wiele dłuższa ,dlaczego? Np.45sek -90sek mierzone stoperem .(czy sterownik jest zepsuty)Moze ktos pomoże ustawic ten piec bo on chyba zwariował spalał ,15 ,16kg na dobe teraz 25 Moj piec 12kw ,tem zadana 55stopni pauza 45sek nadmuch max 60 ,min 25 .piec ogrzewa nie całe 100m Dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wlaczony pid i zle ustawiony,kiedy spala o 10Kg wiecej,niž start stop.W pidu kociol jest stalopalny na potrzebnej mocy do trzymania zadanej z brakiem czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec z PID tak działa ze będzie chodził blisko zadanej bez odstawiania , chyba ze nie będzie odbioru ciepła wtedy się odstawi .ustaw tak jak było na początku i ciesz się życiem , kombinujesz niepotrzebnie , sterownik pokazuje 25kw bo tyle wynika z przesypu, kaloryczności i przerwy , ten sterownik dobrze współpracuje z palnikiem sv200 - wystarczy ustawic kaloryczność z worka i doregulowac powietrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.