Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audyt energetyczny. Jaką pompę gruntową?


pietka57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kto mi podpowie w jaki sposób powinienem odczytać z audytu energetycznego rekomendowaną moc w przypadku gruntowej pompy ciepła?

W załączniku wynik:

https://cieplowlasciwie.pl/wynik/9lfn

 

Czy powinienem dodać sobie obie te pozycje tj. maksymalna potrzebna moc grzewcza + dodatkowa moc potrzebna do grzania CWU czyli 6.5kW + 4kW = 10.5kW?

Czy jak to  czytać? Kompletnie nie wiem jaką pompę wybrać, a chciałbym mieć jakąś choćby teoretyczną wiedzę przed rozmową z firmami oferującymi pompy.

Czy potrzebny jest bufor? Jeżeli tak to jak określić jego pojemność?

Inwerterowa czy on/off? Podobno przy dolnym źródle inwerterowa zbędna.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym montował 7-8kW bo przecież pompa jak nie grzeje budynku to będzie grzać CWU, jaki duży zasobnik masz? Ja mam podobne zapotrzebowanie i właśnie w taką moc celuję.

Bufor zależy jaki masz zład wody w instalacji ale przy tej mocy można pomyśleć o jakimś 200 litrowym wtedy modulacja mocy jest mniej ważna. Gdy masz bufor to nie wiem czy inwerterowa z modulacją mocy jest niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

skoro z audytu wyszło 13kW a budynek ma ponad 500m2 to pompa 12kW t-CAP lub samsung 13kW

a jesli upierasz sie przy gruntowej to absolutnie 12kW pod warunkiem że masz super wydolne dolne zródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.