Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odległość pomp CWU i CO


DarekDaro76

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo. W jakiej odległości powinny być od siebie pompa CWU od CO. U mnie są podpiętę praktycznie w zawór  4 drogowy. Mam wrażenie że jedna zakłóca pracę drugiej. Zawór 4 drogowy mam podpięty bezpośrebio do kotła. Za silanie dół i lewo a powrót góra i prawo. Nigdzie nie spotkałem się z takim podłączeniem mieszacza. A ,,magik,, który to u mnie robił powiedział że tak można. Bardzo prosze o poradę bo załamuje się. Mieszacz nie trzyma temperatury na powrocie a ustawiony jest na 15 proc otwarcia. Co mam robić?

 

IMG_20201118_100811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest dobrze zasilanie a powrot powinny być po przeciwległej stronie . Jaka rura jest od zaworu 4d do powrotu kotla ? Zapewne trzeba będzie zamontować pompe kotłowa . To poprawi temperature powrotu . A ten silownik zaworu tak leży czy on jest założony na zawor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jakbyś zrobil zdj samego trzpienia zaworu . Ogolnie montaż jest prawidłowy, tylko czy przegroda jest dobrze . Silownik moze zyc własnym życiem, zapewne masz włączona funkcje ochrony powrotu na zaworze a bez pompy kotłowej zawor 4d bedzie kręcił raz w jedną a raz w drugą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak, ten srebny pręcik jest odpowiednikiem pozycji przegrody . 

To zdj ukazuje pozycje w 100% otwarta na obieg grzejnikowy 

20201118_115334.jpg.a1565ab06ee1d913d52b753db0e4456d.jpg

Te zdj ukazuje zawor w pozycji otwartej na 50% obieg grzejnikowy i 50% obieg kotlowy .

20201118_115350.jpg.a33ad9bb71d3df1136b8742f55deea2e.jpg

A te zdj ukazuje zawor zamknięty (czyli 0% otwarcia) na obieg grzejnikowy a w 100% otwarty na obieg kotłowy .

20201118_115405.jpg.7d3c64ebed5ea98a85b24d89d84a72ca.jpg

Aby uzyskać odpowiednia temperature powrotu, będziesz musiał zamontować pompe kotlowa na powrocie z zaworu 4d do kotla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie Kazio321. Jesteś pewien? u mnie KV u dołu a zasilanie CO z lewej. W/g instrukcji to zamknięty jest gdy w tym przypadku jest w poziomie - czyli na 9-tej i na 3-ciej . Zawór 4D Wita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdj ze szczegółami 

post-32948-0-71350400-1512583274.jpg.7b26107890ca27e4f06f64fff61f5c6f.jpg

I jeżeli twoje KV to zasilanie to wystarczy sobie wyobrazić ze  (1) jest na dole (2) jest po lewej stronie (3) jest od góry a (4) z prawej strony . I wszystko się zgadza . Wiec to co napisałem wcześniej jest dobrze pokazane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) To wychodzi na to że ja zaworem źle kręcę. W takiej pozycji co mam byłem pewien że zawór jest mieszający ustawiony w pozycji cżęściowo zamkniętej gdzie woda w niewielkim stopniu ma mieszać się z wodą CO. Czyli dużo na powrocie a mało na zasilaniu. Wychodzi na to że trzeba w drugą stronę. Bardzo mi pomogłeś. Uświadomiłem sobie jak to w końcu działa.

no chyba że dalej jestem w błędzie. Już nie chcę zaracać Ci głowy ale wg Ciebie jak teraz u mnie jest ustawiony zawór? Odpowiedz raz jeszcze i już nie zawracam Ci 4 - liter. Dziękuje

16056942900724403239353232172567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor jest otwarty na grzejniki gdzies z 60/70% . Czyli więcej wody gorącej idzie na grzejniki a mniej do powrotu . Co do silownika i jego zycia . Czy przypadkiem nie masz włączonej funkcji ochrony powrotu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarekDaro76

9 godzin temu, DarekDaro76 napisał:

Za silanie dół i lewo a powrót góra i prawo.

co do tego przewężenia to porażka takie ładne gwinty do pół śrubunków a tak przewężona instalacja ,mam nadzieje że dużo grzejników tam nie masz i całej instalacji ma 3/4''

\ A TAK  jest podłączona ta instalacja

4d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DarekDaro76 napisał:

W takiej pozycji co mam byłem pewien że zawór jest mieszający ustawiony w pozycji cżęściowo zamkniętej gdzie woda w niewielkim stopniu ma mieszać się z wodą CO.

 

2 godziny temu, mironw napisał:

Za silanie dół i lewo a powrót góra i prawo.

gdzieś umkną  mi #5 post

 

10 godzin temu, DarekDaro76 napisał:

Leży. Jak jest założony to żyje własnym życiem

A w sterowniku dobrze wpisany czas siłownika i kierunek otwierania  - u Ciebie zgodnie ze wskazówkami zegara - podłącz to przestaniesz ganiać do kotłowni , żeby obniżyć temperature w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.