Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Na Paliwo Stale 4d. - Co. +cwu


uczen

Rekomendowane odpowiedzi

post-9598-1252440396_thumb.jpgWitam!

 

Trochę sie pomęczyłem i wyszło <_< nie ukrywam ze zabawy na kilka godzin :D

 

Panowie instalatorzy czy widzicie cos może tutaj jeszcze co szlo dodać, może o czymś zapomniałem, przeoczyłem ! Dla tych spostrzegawczych wielkie dzięki !! Mam tylko 19 lat wiec mogę sie mylić :rolleyes: haha

 

 

Pozdrawiam serdecznie !

post-9598-1252440585_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę proponuję wpiąć przed zaworem 4-d, na zasilaniu bojlera zamiast zwykłego zaworu zwrotnego daj klapkowy ( poziomo ). Termometr na wyjściu z pieca ale w kierunku CO. Zasilanie bojlera w miarę blisko pieca ( prędzej ruszy grawitacja ) poza tym OK. Życzę powodzenia i małych przecieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest więcej pionów c.o. to należałoby:

1. termometr tarczowy lub zwykły na zasilaniu za zaworem czterodrożnym - niezależnie od ilości pionów (rozdzielacz)

2. Termometr lub termometry na powrotach z instalacji c.o. powroty 1 lub na każdy pion.

Ma to na celu szybką ocenę temperatury zasilania na grzejniki oraz temperatury z powrotów grzejników, daje to obraz regulacji instalacji (temperatura powrotów powinna być mniej więcej na tym samym poziomie) duże rozbieżności świadczą o różnym stopniu otwarcia zaworów termostatycznych lub o złej regulacji przepływu, oraz o stopniu schłodzenia w stosunku do wartości zakładanych.

3. Dobrze jest też mieć pomiar temperatury na wylocie z bojlera (termometr)

4. Przydatny może być zawór na obejściu pompy c.o. niezależnie od zaworu na rurze głównej, w przypadku nietrzymania przez zawór grawitacyjny, w przypadku demontażu pompy może kapać lub nawet lecieć woda.

Podłogówka może zostać - jest to układ stosowany

Z rysunku trudno stwierdzić czy jest zawór bezpieczeństwa na zimnej wodzie jeśli jest to ok. jeśli nie to trzeba doprojektować.

Cyrkulacja po kolei jest zawór kulowy, filtr, pompa, ? powinien być drugi zawór aby można było zdemontować pompę bez spuszczania wody z bojlera.

zawór przy kotle służy zapewne do napełniania i uzupełniania wody o.k.

Instalacja c.o. brak zaworu grzejnikowego na zasilaniu, z możliwością regulacji przepływu (nastawa wstępna)lub kryzy, w celu regulacji instalacji, można też dołożyć zawór na powrocie (odcinający), umożliwi on demontaż grzejnika w przypadku konieczności jego demontażu w sezonie, brak odpowietrznika chyba, że wykorzystuje się odpowietrznik na grzejnikach.

W przypadku kilku pionów korzystne jest zamontowanie rozdzielacza na powrocie i zasilaniu z uwagami o termometrach oraz z zaworami w celu możliwości odcięcia poszczególnych nitek.

To tak na szybko.

Podłogówki nie oceniam, typowy fabryczny układ. Powinien zawierać układ zabezpieczenia przed przegrzaniem instalacji (pow. 55st. C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.