Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszkanie w kamienicy 110m2, wszędzie podłogówka


Ernando

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuje pomocy w doborze kotła gazowego. 

Modernizuje mieszkanie w kamienicy, wszędzie wrzucam suchą podłogówkę prosto pod panele. Temperatura pracy - max 27*C. Nie ma żadnego grzejnika. Wszystkie ściany i sufity ocieplone wełną. 

Zależy mi na jak największej oszczędności gazu i żeby piec mógł pracować na niskich temperaturach. 

Zależy mi też, żeby piec dał radę ogrzać w czasie rzeczywistym wodę którą będę używał do napełniania dużej wanny i dużej deszczownicy pod prysznicem. Bo słyszę głosy, że jak będę chciał napuszczać gorącą wodę do wanny, to piec może nie nadążać ogrzewać wodę..??? 

W hurtowni polecają mi kocioł: Brotje WGB-K EVO 20/28i 

Cena nie gra aż takiej dużej roli, bo dostane zwrot 80%.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 12:32, Ernando napisał:

 wszędzie wrzucam suchą podłogówkę prosto pod panele. Temperatura pracy - max 27*C. Nie ma żadnego grzejnika. Wszystkie ściany i sufity ocieplone wełną. 

Zależy mi na jak największej oszczędności gazu i żeby piec mógł pracować na niskich temperaturach. 

 

Takie założenia to fikcja!

Ale pewnie sam się przekonasz do tego pomysłu.

Sprawdź jakie temp minimalne ten kocioł obsłuży i jaka będzie moc minimalna kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 15:27, Ernando napisał:

A jak sprawdzić czy piec będzie sprawnie działał przy zadanej temperaturze na podlogowce np 20*C ?

Chodzi mi o to, żeby sobie spokojnie pracował, a nie żeby co chwilę się włączał i wyłączał. 

w twoim przypadku jest to mało realne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.