Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbina kominkowa


AleKlapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja koleżanka kupiła dom i wynajęła pracowników by wyremontowali jej dom. Ostatnio rozmawiała z nimi to powiedzieli jej, że musi kupić turbinę kominkową z 3 nawiewami po to aby odprowadzić gorące powietrze z łazienki na poddasze gdzie będzie temperatura tam będzie regulowana aby stropy nie złapały wilgoci ani nic. Wszystko fajnie, pięknie ale powiedzieli, że turbina ta musi mieć wydajność 50m^3. Szukałem takiej turbiny z półtorej godziny ale nie znalazłem. Jedyną najmniejszą wydajność jaką znalazłem to 350m^3. Czy moglibyście mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być turbina z wentylatorem promieniowym to taki wentylator można łatwo zdławić przysłaniając część wlotu powietrza i nie będzie to miało większego wpływu na jego trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też dołożyć dimer i zmniejszyć obroty tym samym wydajność którą wtedy dopasujesz do potrzeb. Jak będziesz kupował dimer bierz taki który działa z obciążeniem indukcyjnym.Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AleKlapa napisał:

,,, po to aby odprowadzić gorące powietrze z łazienki na poddasze gdzie będzie temperatura tam będzie regulowana aby stropy nie złapały wilgoci ani nic. ,,,

Kolego @AleKlapa przekaż swojej koleżance, by poinformowała ekipę remontującą jej nowo kupiony dom, że ciepłe i wilgotne powietrze z łazienki, należy wyprowadzić kominem wentylacyjnym na zewnątrz budynku.

Odprowadzanie ciepłego i wilgotnego powietrza na chłodne poddasze, skutkować będzie wykraplaniem  się pary wodnej z wilgotnego powietrza łazienki.

ps.
Najlepiej będzie jak zmieni fachowców wykonywających remont w domu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.