Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dgp Grawitacja Czy Turbina Prośba O Radę.


tomk6

Rekomendowane odpowiedzi

post-76022-0-37894800-1513891020_thumb.png

Na początku chciałby wszystkich przywitać gdyż jest to mój pierwszy post.

Na wstępie podam trochę danych.

Dom z poddaszem użytkowym 115m2 

komin systemowy fi200 pod kątem 45.

Planowany wkład kominkowy Jotul i520 (jeśli będzie dobra promocja :)

Dopływ powietrza do spalania w posadzce dn100.

Obudowa planuję wykonać z płyt kominkowych.

Jako, że w stropie posiadam tylko 1 otwór do dystrybucji gorącego powietrza gdyż planowałem zastosować turbinę lecz w miarę przemyśleń zacząłem się zastanawiać czy po prostu nie wykonać grawitacyjnego DGP. Problemem jest to, że nie mam możliwości puszczenia kilku rur bezpośrednio na wkład a jedynie wcześniej wspomnianą fi150 spiro. Przyszedł mi do głowy pomysł aby odebrać ciepłe powietrze rurą fi150 dając na końcu redukję fi150x250 tak aby zwiększyć pole odbioru ewentualnie jakiś okapik. Ciepłe powietrza musiałoby przedostać się tą 1 rurą przez poddasze na strych gdzie zakończeniem będzie skrzynka rozdzielcza z 4x100. Na strychu rozprowadził bym z niej rurę do każdego z pokoi. 

Jak myślicie czy takie rozwiązanie ma szansę zadziałać. Dodam jeszcze że wspomniana rura fi150 zaraz z wyjścia z kominka będzie na odcinku ok 50 cm pod lekkim kątem gdyż przepust jet oddalony od wkładu.

Dodaje rysunek dla lepszego zrozumienia.

Proszę aby ktoś kto jest bardziej doświadczony wyraził opinie czy taki system transportu 1 ruro do rozdzieli może działać czy lepiej odpuścić ten sposób i zastosować turbinę. 

PS.Jeśli doradzicie turbinę to czy BANAN1 będzie OK i czy wtedy zostawić rurę fi150 bo BANAN1 ma króćce na fi125.?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.