Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Stoję przed wyborem wymiany instalacji CO i CW na nową. Dom dwupiętrowy bez piwnicy ok. 65kw wybudowany w latach 92-94. Ściany typu "kanapka" ze styropianem 6-8cm w środku. Prawdopodobnie pustak, ciężko mi stwierdzić, nie ma mnie na miejscu. . Stolarka okienna  będzie wymieniana na nową 3 szybową, kwalifikujące się na jako pasywne.  Najdalszy pkt. poboru wody będzie nie dalej 8 metrów. W budynku jest zamontowane 8 kaloryferów żeliwnych, które mają zostać wymienione.  Zdecydowałem się na rozwiązanie z kotłem 2F.

Firma zaproponowała następujące rozwiązanie VIESSMANN VITODENS 050-W 24kW jako kocioł oraz kaloryfery:

  • 2 szt 22 600/800
  • 2 szt 22 600/600
  • 1 szt 22 600/400
  • 1 szt 22 600/500
  • 1 szt 21 600/400
  • drabinka 600/1200

Zasadnicze pytanie jest takie czy ten kocioł nie jest za mocny dla tak malago domu?  Minimalna moc to 5,9/6,5 kW tego kotła, a  według kalkulatorów internetowych moc takiego kotła powinna wynosić ok. 6,5 kW...

Myślałem ew. nad rozwiązaniem Immergas VICTRIX 24 TT 2 ERP, ponieważ minimalna moc zaczyna się od 3kW.

Jeśli piec posiada niską minimalną wartość, dajmy na to 3 kW, a zapotrzebowanie jest na poziomie 6,5 kW, to wtedy piec będzie pracował stale, ale ze średnią mocą czy raczej w trybie skokowym? Na zasadzie grzanie do zadanej temperatury potem stop i spada temperatura, a następnie znów działa.

 


 

Opublikowano

Bierz kocioł z jak najnizsza moca minimalna i łatwym dostepem do serwisu. https://cieplowlasciwie.pl/  tu możesz sobie policzyc maksymalna i przecietna moc grzewcza, oraz dobór mocy grzewczej do pomieszczeń . Ja jestem po pierwszym sezonie grzewczym, kocioł zawsze modulował mi na najnizsza moc 3kW (  temp zasilenia 40stopni) a i tak sie wyłaczał po osiagnieciu zadanej temperatury na sterowniku pokojowym.Najwazniejsza  kwestia to przedewszystkim ocieplenie budynku, oraz w miare mozliwosci nawet i przewymiarowane grzejniki.

Opublikowano

są kotły o mocy minimalnej 1,9KW i takiego bym szukał. 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.